En Kolay Ocak Nasıl Temizlenir?

Bugün sizlere en kolay ve en pratik şekilde ocak nasıl temizlenir bu konudan bahsedeceğim.Pratik ocak temizliği dikkat edilecek hususlar

Ocak nasıl temizlenir sorusunun cevabı aslında her bayan için farklıdır. Her ne kadar bayanların kendine özgü sıralama ile farklı yöntemler uyguladığını bilsek de bazı yöntemlerin üstünlüklerinin olduğunu da söylemek gerekir.

Pratik ocak temizliği

Ocak türü ne olursa olsun her ocağın çok çabuk kirlendiği herkesin malumudur. Özellikle yemek yaparken kirlenen ocağın temizlenmesi için gecikirseniz yüzeyleri ve demirleri temizlemek reklamlardaki kadar kolay olmayacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  ilk Yardım Nasıl Yapılır?

Ocak temizliğine başlamadan önce, varsa ocaktaki demirleri ve gözleri çıkarın. Krem temizleyiciyi tüm yüzeye gelecek şekilde dağıtın. Yaklaşık beş dakika bu şekilde bekleyin. Bu, kirlerin kabarmasını sağlayacaktır.Dairesel hareketlerle ocağı silin. Silerken kullanacağınız bezin mikro fiber olmasına dikkat edin. Sert bezler ya da tel gibi malzemeler kullanırsanız ocağınız çizilecektir.

Ocağı temizlerken çakmak bölümlerine su kaçırmamaya özen gösterin. Ocağın gözlerini ve demirlerini bulaşık makinesinde yıkayabileceğiniz gibi elde de yıkayabilirsiniz. Temizlediğiniz parçalar ve alanlar tam olarak kurumadan ocağınızı çalıştırmayın.

“Ben kimyasal temizleyicilere karşıyım.” diyorsanız doğal yolardan da ocak nasıl temizlenir sorusuna cevap bulabilirsiniz.Bunun için krem deterjan kullanmak yerine bir yemek kaşığı karbonatı bir yemek kaşığı tuz ve su ile karıştırıp macun kıvamına geldiğinde kullanabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Suya Düşen Telefon Nasıl Çalışır?

Günlük olarak ufak tefek kirleri temizlemek istiyorsanız da bir litre suya bir su bardağı elma sirkesi döküp bunu da spreyli bir şişede kullanabilirsiniz.

Arap sabunu, beyaz sabun, limon gibi doğal ürünler de ocak nasıl temizlenir sorusuna verilecek cevaplardaki doğal temizleyicilerdir.

Evde küf lekesi ile mücadele etmeyi bir türlü başaramadıysanız bir de yazımı okuyarak çözüm aramaya çalışın.

Ankastre ocak nasıl temizlenir

Ankastre ocak temizlemek için özel olarak ankastre yüzeylerin temizliğinde kullanılan temizlik malzemeleri kullanılacağı gibi doğal temizlik ürünleri de kullanılabilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?
Ocak temizliği nasıl yapılır

Ankastre yüzeyleri temizlemek daha kolaydır. Günlük olarak temizliğini yaparsanız hem çok yorulmamış hem de kirlerin birikerek inatçı hale gelmesine engel olmuş olursunuz.

Ankastre ocak temizliğinde mikro fiber bez kullanmak önemlidir. Çoğu zaman, günlük kullanımda sadece ılık suya batırılmış ve nemli hale getirilmiş mikro fiber bez ile yapılan temizlik yeterli olacaktır.

Ankastre ocakların üzerinde su ve parmak lekesi gibi can sıkıcı lekelerin kalmasını istemiyorsanız bebek yağı da kullanabilirsiniz.

Evde sürekli olarak kullandığınız ve zamanla artık işlevini yerine getirmediğini düşündüğünüz elektrikli süpürge filtresi temizliği için yazımı okumanızı öneririm.

Ankastre ocak temizliği videolu anlatım


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x