En Kolay Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajı ya da diğer adıyla dumanlı göz makyajı yıllardan beri bayanların severek tercih ettiği makyajlar arasındadır.Buğulu göz makyajının gizemli bir tarafı olduğunun herkes tarafından kabul edilmesi bu makyajın ayrıntılarının ve uygulamasındaki püf noktalarının bayanlar tarafından araştırılmasına neden olmaktadır.

Uygulama basamaklarını kullanarak siz de çok hızlı ve kolay bir şekilde buğulu dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz.

Kolay buğulu göz makyajı nasıl yapılır

İşte uygulama sırası:a) Farın bozulmasını engellemek için fardan önce göz kapaklarınıza yağsız far bazı sürün.

b) Buğulu göz makyajı için dağıtma ve yayma sağladığı için kalem kullanmalısınız. Eyeliner kullanmak doğru tercih olmayacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Yüze Göre Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?

c) Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Kalem rengi olarak genellikle siyah kullanılsa da bazen kahverengi de tercih edilmektedir.d) Kalem ile işiniz bitince, bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Tüm göz kalemini yaymak çirkin bir görüntü oluşturacağı için buna dikkat etmelisiniz.

e) Kullandığınız kalemle gözlerinizin içine de çizgi çekin. Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kirpik dipleri boyanmadığı zaman boş kalıyor ve makyajı kaliteli göstermiyor.

MUTLAKA OKUYUN:  Kolay Kravat Nasıl Bağlanır Resimli Videolu Anlatım

Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Far uygulamak dumanlı bir görünüm için daha uygundur. Buğulu göz makyajında abartıya kaçmamak gerekir.

Abartıya kaçılan makyaj güzelliğinizi ortaya çıkarmak yerine makyaja odaklanılmasına neden olacağı için doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

f) En son işlem ise kirpiklerinize hacim veren bir maskara yardımı ile kirpiklerinizin görünümünü değiştirmek olacaktır. Böylece buğulu dumanlı göz makyajı bitmiş oluyor.

g) Buğulu göz makyajını özellikle gece davetlerinde tercih edebilirsiniz. Siyah renk gözlerinizin rengini de ortaya çıkaracağı için daha çok tercih edilmektedir.

MUTLAKA OKUYUN:  Küf Lekesi ve Rutubet Nasıl Çıkar?

Gündüz bir davete gitmek durumunda kalmışsanız ve kıyafetinize uygun olduğunu düşündüğünüz için buğulu dumanlu göz makyajı yapmak istiyorsanız hem siyah hem de kahverengi tercih edebilirsiniz.

İki renkle de iyi bir göz makyajı uygulandığında etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

h) Buğulu göz makyajı tek başına yapıldığında etkisi çok fazla olmayacaktır. Yüzünüzde kullandığınız diğer makyaj teknikleri de bu makyajı ortaya çıkarmada önem kazanır.

Yapmış olduğunuz dumanlı göz makyajını temizlemek isterseniz göz makyajı temizleme konuma bakabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı resimli anlatım

Buğulu göz makyajı resimli anlatım

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır videolu anlatım


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x