En İyi Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Bu yazımda sizlere en ideal ve uygulanabilir cilt beyazlatma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğim.

Cilt nasıl beyazlatılır

Dünyada kozmetik sektörü hızlı bir büyüme yakalamış görünüyor. Bu biraz da arz talep ile ilgilidir. Dünya üzerinde özellikle refah seviyesi yüksek bölgelerdeki bayanların yüzlerindeki çeşitli problemleri gidermek istemesi bu sektörün de büyümesini sağlamıştır.

Japonların cilt beyazlatma yöntemleri

Cilt beyazlatma yöntemleri, kozmetik sektörünün ar-ge çalışmalarında üzerinde durduğu önemli konulardandır. Hemen hemen her firmanın çıkardığı cilt beyazlatma kremleri de bunun göstergesidir. Bu kremlerin etkisine geçmeden önce cilt beyazlatma yöntemleri arasında size daha doğal bir öneride bulunmak isterim. Leke açıcı ve beyazlatıcı bu maske için 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı tam buğday unu ve 1 çay kaşığı toz zerdeçal gereklidir. Bu malzemelerin hepsini bir kapta karıştırarak macun kıvamına getirin. Bu macunu yüzünüze masaj şeklinde yedirerek uygulayın. 30 dakika bekleyin ve yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Bu maske cilt beyazlatma yöntemleri arasında tercih edilen bir uygulamadır. İçeriğindeki limon cilt lekelerinin açılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda tam buğday unu da cildinizin sıkılaşmasını sağlar. Limon içerikli maskeleri yüzünüze uyguladıktan sonra en az beş saat güneşe çıkmamanızda fayda var zira limon, ten açıcı özelliği nedeniyle cildinizin güneşe karşı daha hassas olmasına neden olacaktır. Cilt beyazlatma yöntemleri bir kenara dursun burundaki siyah nokta temizliği hakkında bilgi almak isterseniz yazımı okuyun.  

Tercih edilen yüz beyazlatma kremi

Piyasada en çok tercih edilen cilt beyazlatma yöntemleri için kullanılan kremlerden biri “Arap Kızı”dır. Bu tip kremlerin merdiven altında ve sağlıksız koşullarda üretilmediğinden emin olmalısınız. Bir de içeriklerindeki kimyasallara dikkat edin. Bu kimyasallar cildinize zarar verebilir. Piyasada en çok bulunan yüz beyazlatma kremleri şunlardır: Redist Beyazlatıcı Krem, Fade Out Krem, Body Krem, Transvital White Pure, Kontes Fondoten Pudralı Krem, Nuxe Beyazlatıcı Serum. Bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka bir dermatologtan yardım almalısınız.

Japonların cilt beyazlatma yöntemleri

Japonlar başta olmak üzere diğer Uzakdoğu ülkelerindeki bayanlar için beyaz ten önemli bir özelliktir. Beyaz ten onlar için asaletin ve masumiyetin sembolüdür. Aslında beyaz tenli olmayan bu insanlar cilt beyazlatma yöntemleri kullanarak beyaz tenli olurlar. Bunun için genellikle pirinç kullanırlar. Özellikle pişmemiş pirinçleri bir süre suda beklettikten sonra ortaya çıkan beyaz suyu yüzünüze sürebilirsiniz. Bu yöntemin dışında öğütülmüş pirinç ve süt karışımı ile oluşturulan maskeyi de cilt beyazlatma yöntemi olarak kullanabilirsiniz.  
5/5 - (47 votes)

  1. filiz: Pirincin cilt beyazlatmada kullanıldığını ilk defa duydum Güzel bir yöntem. Reply
  2. Ozlem: Cilt beyazlatmaya ne gerek var.İnsanlar bronzlaşmak için bir sürü para harcıyorlar. Reply
  3. Anonim: Gerçekten çok iyi , etkili ve sağlıklı cilt beyazlatma ürünleri almak istiyorsanız size aşağıdaki en iyi 5 Kore cilt beyazlatmak ürünü tavsiye edebilirim: OST- Original Pure Vitamin C20 Serum Kore'de son 2-3 sene boyunca en iyi satan ürün. Bir ürüne C vitamini dahil etmenin zor olduğundan bahsetmiştim. Reply
  4. Anonim: Doğal cilt beyazlatma yöntemleri nelerdir? Cit beyazlatma ürünlerini kullanırken daha iyi sonuç almanız için ekstra iki tüyo vermek istiyorum. Pirinç suyu. Pirinci bir kaba koyup ilk yıkadığımızdaki suyunu döktükten sonra tekrar su doldurun. Bu suyla pirinci bir daha ovalayın. Bu suyu beyazlatma amacıyla kullanın. Reply