En Güzel Doğum Günü Oda Süsleme Örnekleri

Çocuğunuz için doğum günü oda süsleme örnekleri temelde birkaç noktanın süslemesi esas alınarak oluşturulur. Öncelikle doğum günü kutlanacak odanın daha geniş olması sebebiyle evinizin misafir odası olarak belirlenmesi gerekir. Bu sayede misafirleriniz için ferah bir mekân oluşturabilirsiniz. Doğum günü oda süsleme yöntemlerinden en belirgin olanı herkesin kolaylıkla görebileceği bir alanda odak noktası olacak bir masa hazırlamaktır. Doğum günü masasını hazırlamadan önce masa fonu olarak kullanacağınız duvar ya da pencerenin süsleme işini de yapmanız gerekiyor. Fon süslemesinde “İyi ki doğdun …” yazısı ya da daha özgün farklı cümleler yer alabilir. Masa süslemesinde tül ağırlıklı bir süsleme yapabilirsiniz. Tülün renklerini istediğiniz şekilde seçebileceğiniz gibi oğlanlar için mavi, kızlar için ise pembe rengi kullanabilirsiniz. Doğum günü oda süsleme örneklerinden olan masa örtüsünü geniş ve puantiyeli kurdeleler ile masanın farklı yerlerinden bağlayabilir ve bunlardan farklı bir tarz çıkarabilirsiniz. Masanızı farklı renklerle süsleyebilirsiniz. Örneğin masanın önüne asacağınız farklı renkteki bayraklar masanızı daha şık gösterecektir.

Doğum günü oda süsleme örnekleri

dogum-gunu-susleme
Doğum günü oda süsleme örnekleri
Odak noktasını belirlediğiniz masanın üzerini lezzetli ve renkli yiyeceklerle simetrik olarak süsledikten sonra odanın diğer noktalarını da süslemek gerekir. Bunlardan en çok kullanılanları tavanlardan sarkan süsler, kapı ve pencerelerdir. Özellikle kapının süslenmesi, gelen misafirlerin doğum günü oda süsleme faaliyeti yapılmış bir odaya girdiklerini hissettirmesi ve birazdan karşılaşacağı şık dekorasyon için ön fikir vermesi açısından önemlidir. Kapı süslemesi için hazır satılan doğum günü süsleri vardır. Bunun yanında kendinizin ayarlayacağı özgün ve orijinal kapı süsleri de kullanılabilir. Doğum günü oda süsleme çeşitlerinde balon çok fazla kullanılan materyallerdendir. İki renk ya da farklı renkli birçok balon, doğum günü kutlamasının yapılacağı odayı daha canlı hale getirmektedir. Balonları belirli bir simetri ile hazırladığınız masanın arka bölümüne fon oluşturacak şekilde dizebilirsiniz. Doğum günü için kullanacağınız malzemelerin de doğum günü süslemesinin bir parçası olduğunu unutmayın. Desenli kâğıt tabaklardan desenli bardaklara kadar kullanılan birçok farklı üründe doğum gününün izleri olması tamamlayıcı bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğum günü oda süsleme örnekleri:

Oda süsleme örnekleri videolu anlatım

5/5 - (12 votes)
“En Güzel Doğum Günü Oda Süsleme Örnekleri” üzerine 2 yorum
  1. Doğum Günü Mesajları … En Çok Okunan Kitaplar; İsim ve Anlamları … Güzel Sözler 2021 Farklı Düşün. 81 il Gezilecek Yerler;

    Yanıtla
Yorum yapın