En Güzel Bebek Örgüleri Anlatımlı Modeller

Bu yazımda sizlere kıymetli yavrularımız için yapılmış en güzel bebek örgüleri modellerini göstermek istedim. Ayrıca yazımın sonunda bebek örgüleri anlatımlı modellerden bebek yeleği yapılışını sizler için sunuyorum.

En güzel bebek örgüleri anlatımlı

Özellikle anne adayları için bebek örgüleri anlatımlı modelleri çok önemlidir. Modelin, bebeğin cinsiyetine uygun olarak seçilmesi ve örülmesi ile bebeğin üzerinde güzel durması her annenin hoşuna gidecektir. Bu sene erkek bebek kıyafetlerinde farklı model örnekleri dışında özellikle düğme detaylarının çok kullanıldığını görüyoruz.
Erkek bebek örgü modelleri
Renk olarak da klasik erkek renkleri olan mavi tonların dışında bej renk ve pastel renkler de erkek bebek örgülerinde çokça kullanılmaktadır. Ayrıca erkeklerde de genellikle iki rengi geçmeyen farklı renklerdeki iplerle örülen kıyafetler dikkati çekmektedir. Kız bebek örgüleri anlatımlı modeller içinde rengârenk iplerle örülmüş modeller yer almaktadır.
Kız bebek yelekleri
Bu modellerde de düğme, şerit, küçük çiçek motifleri, boncuklar ve tüller çokça kullanılan aksesuarlardır. Bebek örgü modelleri içinde yelekler, çoraplar, şapkalar, atkılar, battaniyeler ve bebek pançoları sıkça kullanılmaktadır. Bebek hırkaları da bebek örgü modelleri içinde yer alıyor. Daha önce yazdığım yazımda anlattığım bebek hırka modeli ile ilgili yazımı okuyabilirsiniz.

Bebek örgüleri yelek modelleri

Bebek örgüleri içinde en fazla aranan ve örülenler bebek yelek modelleridir. Bu modellerde cinsiyete göre kız ve erkek olarak genellikle farklılıklar görülmektedir. Bu farklılıkların temelinde kullanılan ipin rengi gelmektedir. Bu renk erkek bebekler ve kız bebekler için farklılık gösterse de zaman zaman hem erkek hem de kız bebek yelek modelleri için yakın tonlu renklere sahip ipler de kullanılabilir.
Bebek örgüleri
Erkek bebekler için örülen yeleklerde cep detayı şık bir görünüm elde etmemizi sağlamaktadır. Erkek bebek yeleklerindeki bu cebi isterseniz sadece görüntü olarak yapabilir isterseniz de gerçek birer cep örebilirsiniz. Temelde örgü kuralı olarak şişlerle örülen modellerin daha kalın olduğunu ve dış mekânlarda kullanılmak için örüldüğünü söyleyebiliriz.
Düğmeli bebek yeleği
Bunun yanında tığla örülen bebek yelek modellerinde ise daha ince ve iç mekânlarda kullanılacak örgülerin olduğunu görüyoruz. Bebek örgüleri yelek modellerini tek başına örebileceğiniz gibi çeşitli kombinler de sağlayabilirsiniz. Örneğin kız bebekler için örülen bir yeleğin örgü modeli ve rengi ile aynı ya da uyumlu bir patik örülebilir. Ya da bere iyi bir kombin oluşturacaktır. Erkekler için de yeleğin yanında en güzel duran kombin beredir. Siz de kolaylıkla yelek modellerini bebeğiniz için örebilirsiniz. Bebek tulumu ile ilgili tüm detayları bulabileceğiniz yazımı da okumayı unutmayın. Aşağıda bebek örgüleri anlatımlı modeller içinde yer alan hem kız hem de erkek bebek yelek modellerini inceleyebilirsiniz.

Anlatımlı bebek yeleği yapılışı

Aşağıdaki videoyu izleyerek bebek örgüleri anlatımlı model olan bebek yeleği yapılışını inceleyebilirsiniz.
5/5 - (15 votes)
“En Güzel Bebek Örgüleri Anlatımlı Modeller” üzerine 2 yorum
  1. Bu kategoride en güzel yelek örgü modelleri, son moda atkı örgü modelleri, anlatımlı ve resimli türkçe elişi örgü modelleri ve en güzel kolay bebek örgü modellerini siz değerli hanımlara sunuyorum. Şahane Kolay Tığ İşi Örgüsğ 21 Ekim 2022- 2022-10-21

    Yanıtla
  2. Hepsi de birbirinden güzel 138 Tane Bebek Yelek Modelleri ni sizler için özenle topladım, umuyorum ki benim gibi sizlerde modelleri beğenirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan, sizlerle daha önceden paylaştığım videolu anlatımlı bebek yelek modellerine de bakabilirsiniz. Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın!

    Yanıtla
Yorum yapın