En Güzel Bebek Battaniyesi Örnekleri

Kış ayları yaklaşmaya başlayınca annelerin ellerindeki şişler ve tığlar ile çeşit çeşit kışlık örgüler marifetli ellerde ortaya çıkar. Bebek sahibi ev hanımlarının bebekleri için birçok örgüyü ve modelini denediğini biliriz. Bebek battaniyesi örnekleri de bu denemelerdendir.Anneler hem sıcak tutsun hem de sağlıklı olsun düşüncesiyle bebek battaniyesi örnekleri için yarışırlar.

Buradaki temel hedeflerden biri istediği modelde battaniye bulamamaktır. Anneler kendi beğendikleri modellerin üzerinde birtakım değişimler yaparak da bebekleri için güzel battaniyeler üretebilmektedir.

Tığ işi bebek battaniyesi

Bebek battaniyesi örnekleri için bir diğer tercih sebebi ise sağlıktır. Fabrikasyon ürünlerin içerikleri, kullanılan kimyasal boyalar vb. nedenlerle anneler bebek battaniyesi örnekleri için seferber olmaktadır.MUTLAKA OKUYUN:  Krokodil Bayan Bot Yapımı Videolu Anlatım

Gerçekten de battaniye için kullanacağınız ipleri sağlıklı seçtikten sonra iş tamamen sizin becerinize kalıyor.

2017 Bebek battaniyesi örnekleri

2017 bebek battaniyelerinde bebekler büyüdükçe öğrenme amaçlı figürlerin kullanıldığını görüyoruz. Balıklar, toplar, farklı renkler ve farklı battaniye desenleri bu yıl kullanılacak bebek battaniyesi örnekleri arasında görülüyor.

Bunun yanında tığ işi battaniye yapmak bazı hanımlar için daha zor gelebilir. Bazı hanımlar da tığ işine bayılır. 2017 bebek battaniyesi örnekleri içinde tığ işinden yapılmış çeşitli çiçek figürleri ile sade bir görünüm yakalanmaya çalışılmış.MUTLAKA OKUYUN:  Kolay Çocuk Panço Yapılışı
Tulum bebek battaniyesi

Bebeğiniz için yelek modeli bakıyorsanız bebek yelek modelleri yazımı okuyabilirsiniz.

Bu sene bebek battaniyesinde sadece dikdörtgen ya da kare modeller değil yapımı biraz daha dikkat gerektiren yuvarlak modellerin de ön plana çıktığını görüyoruz.

2017 bebek battaniyesi örnekleri arasında en dikkat çekenlerden biri de çizgi film kahramanlarının battaniyelere işlenmesi olmuş.

Özellikle çocukların bayıldıkları Hello Kity figürüyle oluşturulan battaniye örnekleri bu sene annelerin tercihi gibi gözüküyor.

Açıklamalı bebek battaniyesi modelleri

Bebek battaniyesi yapacak hanımlar için dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

MUTLAKA OKUYUN:  Çift ilmekli Lastik Örgü Yapılışı Videolu Anlatım

İnce iplerle örülen battaniyeler battaniyeyi zarif göstermekle birlikte ince olacağı için bebeğinizi soğuktan tam olarak korumayabilir.

Bebe yünleri ile örülen battaniyeler daha sıcak ve yumuşak bir his verecektir. Bu sebeple hanımlar genellikle şiş kullanarak ve bebe yünleri ile battaniye örme yoluna gidiyorlar.

Piyasaya yeni çıkan farklı renk ve şekildeki iplerle de bebek battaniyesi örnekleri deneyebilirsiniz. Bu sizi daha farklı kılacaktır.

Bebeğiniz için kışın kullanabileceği atkı modelleri için bebek atkı bere örnekleri yazımı okumanızı öneririm.

Aşağıdaki videolu anlatımla tığ işi bebek battaniyesi nasıl örülür öğrenebilirsiniz.

 

 


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x