En Az 5 Yaş Gençleştiren Mucizevi Yaş Maya Maskesi

Bugün size gençleştiren yaş maya maskesi ile ilgili harika bilgiler sunacağım.

Yaş maya maskesi ne işe yarar

Her türlü cilt için kullanılan yaş maya maskesi, özellikle yağlı cilde sahip olan kişilerde daha etkilidir. Yaş maya ile yapılan maske, göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde, yüzünüzün yağ oranını dengelemede, cilt lekelerinin giderilmesinde, cilt sarkmalarında kullanılmaktadır.

Yaş maya

Yaş mayanın yüksek oranda protein içermesi cildin beslenmesinde ve hava almasında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca yaş mayadaki potasyum ile cildin toksinleri ve ölü hücreleri kolaylıkla atılmaktadır. Burundaki siyah nokta temizliği nasıl yapılır üzerine harika bir yazı.

Yaş maya maskesi tarifi

Yaş maya ile yapılan birçok maske tarifi vardır. Bunları isterseniz ara ara deneyerek sizin için uygun olanı seçebilirsiniz. Biz bugün sizin için genel bir yaş maya maskesi tarifi vereceğiz. Bunun için bir yemek kaşığı kadar yaş maya ve bir miktar süt bizim için yeterli olacaktır. Yaş mayayı bir kaba alın ve üzerine bir miktar süt dökün.

Yaş mayadan gençleştiren tarif

Maya ile sütü karıştırın. Yaş maya hemen erimeyebilir. Bunun için yaş mayayı bir çatal ya da kaşıkla ezebilirsiniz. Ezdiğiniz mayayı süt ile iyice karıştırın. Yaş maya ve süt karışımı yüze sürülebilecek hafif katı yoğurt kıvamına gelince cilt fırçası yardımı ile sürme işlemine geçebilirsiniz. Yüzünüzün her yerine eşit oranda olacak şekilde karışımı sürün. Karışım yüzünüzde yaklaşık olarak yirmi dakika kadar kalsın. Bu sırada maya buharlaşma sebebi ile katılaşacaktır. Temizlemek için nemli bir bezle yüzünüzdeki karışımı çözebilirsiniz. En son soğuk su ile yüzünüzü güzelce durulayın ve temiz bir havlu ile kurulayın. Üç gün arayla bu maskeyi uyguladığınızda yüzünüzdeki değişimi hissedeceksiniz. Bunun dışında süt yerine sirke, elma suyu, soda gibi arındırıcı özelliklere sahip maddeleri de yaş maya ile birlikte kullanabilirsiniz.

Yaş maya maskesi tarifi

Yaş maya maskesi ile cildinizin parlaklığındaki değişimi hissedeceksiniz bunun neden cildinizdeki yağ dengesinin sağlanmış olması ve cildinizin vitamin değerleri açısından eksikliklerinin giderilmesidir. Siz de evde hazırlayacağınız bu muhteşem maskeyi deneyerek fiyatı pahalı hazır maskelere verdiğiniz paraların ne kadar boşuna olduğunu anlayacaksınız. Doğal ve organik olanı tercih etmekten vazgeçmeyin. Daha önce kaleme aldığım kahve maskesi nasıl yapılır merak edenler için kahve maskesi tarifi yazımı okumalarını öneriyorum.

Yaş maya maskesi Şems Aslan videolu anlatım

5/5 - (19 votes)

  1. Anonim: 5 Yaş Gençleştiren Maya Maskesi hazırlanışı: Mayanın ciltteki gençleştirici etkisi her yerde yazılıp çiziliyor. Benim size anlatacağım denenmiş en az 5 yaş birden gençleştiren bu maya maskesi oldukça iddalı ve gerçekten çok işe yarıyor. Yalnız bu maskeyi cildinde kıllanma sorunu olanlar yapmamasının nedeni de ciltte kıllanmayı çoğaltıyor. Reply
  2. Anonim: Bir çay kaşığı yaş maya Bir çay kaşığı süt Uygulama: Malzemeleri bir kap içinde homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün. Yarım saat yüzünüzde... Reply