Dolap içi Düzenleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımda sizlere evde karışıklığa sebep olan ve bir türlü düzenlenemeyen dolaplardan bahsedeceğim. Dolap içi düzenleme fikirleri ile daha düzenli evlere sahip olacaksınız.Dolap içi düzenleme fikirleri

Dolap içi düzenleme fikirlerini çoğu bayanın bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Gardıropların büyük bir kısmı bayanların kıyafetleri ile dolmaktadır.

Dolap içi düzenleme fikirleri

Alınan kıyafetlerin bazıları bir kere denenir ve dolabın bir köşesinde aylarca bekler. Belki de o kıyafete hiç sıra gelmez.

Bu sebeple dolabınızın düzenli ve ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde oluşturulması hem hayatınızı kolaylaştıracak hem de psikolojik olarak rahatlamanızı sağlayacaktır. Sadece gardıroplar mı?MUTLAKA OKUYUN:  Çocuk Odası Süsleme için 5 Harika Öneri

Evin içinde özellikle mutfak dolaplarından banyo dolaplarına kadar birçok dolabın aynı bakış açısı ile tıka basa dolması nedeniyle işlevlerini tam olarak yerine getiremediği aşikârdır.

Evde dolap içlerini temizlerken kullandığınız elektrikli süpürgeniz eskisi gibi çekmiyorsa elektrikli süpürge filtresi yazımı okumanızı öneririm.

Peki, dolap içi düzenleme için neler yapabiliriz?

a) Tişörtleri çekmeceye koyuyorsanız genellikle yatay olacak şekilde düzenliyorsunuz demektir. Kıyafetleri yatay olarak koymak hem yerden kaybettirir hem de bir kıyafet alırken diğerleri dağılır.Bunun yerine kıyafetlerinizi çekmeceye dikey olarak yerleştirin. Daha fazla yer ve düzen sağlamış olursunuz.

b) Kıyafet dolabı düzenleme işinde renk, stil ve tür olarak bir düzenlemeye gitmeniz sizin için daha doğru olacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

c) Ayakkabı dolabınızda da yapacağınız ufak değişikliklerle hem ayakkabılarınızı rahatlıkla bulabilir hem de ayakkabılarınızın üst üste istiflenmesini önleyebilirsiniz.

Dolap içi düzenleme nasıl yapılır

Bunun için sezonu biten ayakkabılarınızı arka taraflara kaldırmanız ve sık kullandığınız ayakkabıları erişimi daha kolay bölümlerde tutmanız doğru yöntem olacaktır.

d) Aksesuarlar için ayrı bir bölüm oluşturun. Kıyafetlerinizle aksesuarlarınızı dolap içinde karıştırmayın.

e) Dolabınızı verimli kullanabilmek için dolap içi askılar, aksesuarlar kullanabilirsiniz.

f) Mutfak dolaplarının düzenlenmesinde temel ölçü çok kullanılan mutfak aletlerinin daha kolay erişilebilen yerlere yerleştirmektir. Aksi durumda mutfak dolaplarınız da çok karışacaktır.

g) Mutfak dolaplarını içeriğine göre belirlerseniz aradığınız mutfak eşyasını hızlıca bulabilirsiniz.

h) Özellikle mutfaklardaki dolap içi düzenleme sırasında dolapları eşyalara boğmayın. Yerim yok sığdırmam gerekir diye düşünüyorsanız. İki temel uygulamayı yapın.

MUTLAKA OKUYUN:  En Güzel Akrilik Mutfak Dolapları Fikirleri

Birincisi kullanmadığınız mutfak eşyalarını mutfağınızdan uzaklaştırın. İkincisi duvarlar dâhil boş olan bölümler için yaratıcı fikirlerle mutfak eşyalarınıza alan açın. Bunun için bir yapı marketin mutfak aksesuarları bölümünden yardım da alabilirsiniz.

Kıyafetleri daha güzel yıkamayı sağlayacak çamaşır makinesi doğal kireç önleyici yazıma da bir göz atın derim.

Dolap içi düzenleyici kutular

Dolap içi düzenleme çalışmalarında özellikle kıyafetlerin olduğu dolaplarda kullanılan kutular birçok problemi ortadan kaldırmaktadır.

Dolap içi düzenleyici kutular

Dağınık görüntü, dolap içi düzenleyici kutularla ortadan kalkmaktadır. Ayrıca, giysileri; model, renk, mevsim vb. özelliklere göre bu kutulara alıp kıyafet arama sorununa da çözüm getirebiliriz.

Dolap içi düzenleme videolu anlatım


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x