Doğum Sonrası Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Doğumdan sonra saç dökülmesi ne kadar sürer, doğum sonrası saç dökülmesine çözüm, doğumdan sonra saç dökülmesine ne iyi gelir, doğum sonrası saç dökülmesi için şampuan gibi uzayıp giden birçok araştırmayı yeni annelerimiz sıklıkla yapmaktadırlar.Gebelik döneminde anne adayının tüm hormon dengesinde değişim ve artış meydana gelmektedir. Saçın uzamasını sağlayan hormonlarda da bir artış olduğunu söyleyebiliriz.

Doğum sonrası saç dökülmesi

Bu hormonun artışı gebelik dönemindeki kadının saçlarının güçlenmesini sağlar ve dökülme neredeyse yok denecek kadar az hale gelir.

Büyüme hormonu doğumla birlikte hızlı bir düşüş gösterir. Bu hormonal düşüş anormal derecede olduğunda lohusalık dönemi ya da doğum sonrası saç dökülmesi söz konusu olacaktır. Bu durumda destekleyici tedavileri uygulamakta fayda var.MUTLAKA OKUYUN:  Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Bu uygulamalarda ağızdan alınacak ilaçların doğru olmayacağını söyleyelim zira alınan ilaçların etken maddeleri anne sütünden bebeğe geçip ona zarar verebilir. Doğrudan saç derisine uygulanacak yöntemlerle bu geçici dönemi atlatmak gerekir.

Hamilelik sonrası saç dökülmesi deneyimini bizlerle paylaşan annenin videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

  

Doğum sonrası saç dökülmesine ne iyi gelir

Doğum sonrası saç dökülmesi problemini gidermek için öncelikle hormon dengenizin sağlanması gerekir. Bu dengeyi düzenli beslenme alışkanlığı ile yapabilirsiniz.

Annenin doğru beslenmesi hem bebek için hem de kendi vücudunun dengesi ve düzeni için çok önemlidir. Saçlarınızı kuvvetlendirici, doğal serumları, saçlarınızın diplerine uygulayabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  0-6 Ay Bebeklerin Oynadığı En Güzel Bebek Oyunları
Doğum sonrası saç dökülmesi nasıl önlenir

Bu saç köklerinin kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Lohusalık döneminde saçlarınızı çok fazla taramayın. Zaten zayıf olan saç kökleri tarama ile kopacak ve bu, saç kaybının artmasına neden olacaktır.

Yine doğum sonrası saç dökülmesi sorununu artıracağı ve vücuda kimyasal maddeleri geçirebileceği için saç boyasının uygulanmaması daha doğru bir yol olacaktır.

 

 

Doğum sonrası kilolardan kurtulmak isteyenler kış diyeti nasıl yapılır  ve Canan Karatay diyeti yazılarımı okuyabilir.

Doğum sonrası saç dökülmesine bitkisel çözüm

Doğum sonrası saç dökülmesi çoğu bayan için stres kaynağıdır. Birçok problemin yanında bir de böyle bir sorunla karşılaşan hanımlar moral olarak da yıpranırlar.

MUTLAKA OKUYUN:  Doğum Öncesi Yanınıza Almanız Gereken Eşyalar

Bu sorun için karanfil çayı kürü uygulayabilirsiniz. 10-15 adet karanfili bir bardak kaynar suya atıp 10 dakika demleyerek karanfil çayını kolayca hazırlayabilirsiniz. Bu çayı saç derisine masajla uygularsanız faydasını göreceksiniz.

Doğum sonrası saç dökülmesi için diğer bir bitkisel yöntem de zeytinyağı ve Hindistan yağı karışımını saç diplerimize masajla uygulamaktır.


Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x