Doğal Kaş Uzatma Yöntemleri

Bu yazımda sizlere doğal kaş uzatma yöntemlerinden bahsedeceğim.

Kaş uzatma yöntemleri

Yeterince sık ve uzun kaşlar kişinin bakışını doğrudan etkiler. Özellikle kaş alan bayanlar için bir süre sonra kaşların yeteri kadar sık olmama problemi yaşanmaya başlar bu da bakışımızda ve duruşumuzda değişimlerin oluşmasına neden olur. Gözlerinizin tam olarak anlamlı bakışlara sahip olmasını istiyorsanız sizin de kaş uzatma yöntemlerini bilmeniz gerekir. Kaşı doğal uzatma yöntemlerinin etkili olmasını istiyorsanız beslenmenize dikkat etmeniz gerekir.
Doğal kaş ve kirpik uzatma
Özellikle E vitamini başta olmak üzere A,C ve B3 vitaminlerini yeteri miktarda almalısınız. Günde en az 2 litre su içmeli ve bol bol lif içeren gıdalar tüketmelisiniz. Bunların dışında sadece kaşlarınız için aldığınız yumuşak uçlu bir fırça ile kaşlarınızın uzama yönüne doğru masaj yapar şekilde taramada bulunursanız bu bölgedeki kan akışını hızlandırır ve böylece kaşların uzamasına yardımcı olursunuz. Kaş uzatma için diğer bir yöntem de dışarıdan kaşlarınızı özellikle E vitamini içeren yağlarla beslemektir. Bunun için de zeytinyağı, Hint yağı ve vazelinden birisini bir pamuk yardımıyla günde iki kez kaşlarınıza sürerseniz kaşlarınızın canlandığını, sıklaştığını ve uzamaya başladığını görürsünüz. Bu uygulamayı ara vermeden yapmalısını. Gece yatmadan önce kaşlarınıza sürüp yatmanız tavsiye edilir. Kaşlara sürülecek yağlar arasında en değerli olanlarından biri de badem yağıdır. Badem yağını yine gece yatmadan önce kaşlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına kadar sürmeniz ve buna düzenli olarak devam etmeniz durumunda kaşlarınızdaki değişimi hissedeceksiniz. Gece yatmadan önce bir sarımsağı ikiye bölerek her biri parçasını iki kaşımıza sarımsağın suyu çıkıncaya kadar sürelim. Bu işlemden sonra ılık zeytinyağını bu bölgeye hafifçe yedirelim. Sarımsağın ve zeytinyağının kaş uzatıcı etkisine şaşıracaksınız. Cilt beyazlatma yöntemleri için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Kaş uzatma egzersizleri

Kaş uzatma egzersizleri için temel hedef kaşlarımızı besleyen damarlardaki kan akışını hızlandırarak daha fazla oksijen ve besim ile kaş uzamalarını hızlandırmaktır.
Kaş uzatma
Bunun için gün içinde iki kaşınızı aynı anda ya da bireysel olarak ayrı ayrı aşağı yukarı doğru oynatmanız yeterli olacaktır. Bunun için kendinize sayı ve hedef belirlemeniz doğru olacaktır. Kaşlarını oynatamayanlar bu bölgeyi masaj ile hafifçe ovmaları yeterlidir. İstenmeyen tüyler için daha önce kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.

Doğal kaş uzatma tarifi videolu anlatım

Doğal yollardan kaş ve kirpik uzatan fikirler için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.
5/5 - (37 votes)
“Doğal Kaş Uzatma Yöntemleri” üzerine 2 yorum
  1. İşte kaş uzatmak için doğal yöntemler… Zeytinyağı Kaşları doğal yollardan uzatmanın en kolay yollarından biri zeytinyağı kullanımıdır. Zeytinyağı besleyici ve nemlendirici özelliği ile kaşların güçlenmesini sağlar ve dökülmelere son verir. Kaşlarınız için zeytinyağını kullanırken şu adımları takip edin; – Her akşam yatmadan evvel yüzünüzü yıkayın.

    Yanıtla
  2. Kaşlarınızı uygulayacağınız doğal yöntemler ile uzatmanız mümkün olmaktadır. Evde yapacağınız bu yöntemler ile kısa sürede gür ve sağlıklı kaşlara kavuşabilirsiniz. Kaşlarınıza yatmadan önce süreceğiniz E vitamini yağı, has zeytin yağı, vazelin gibi ürünler kaşlarınızın daha çabuk uzamasını sağlayacaktır.

    Yanıtla
Yorum yapın