Daha Şık Olmak için Uygulamanız Gereken 5 Adım

İster erkek olun isterseniz bayan herkesin aklında şık olmak mutlaka vardır. Peki, daha şık olmak için neler yapmanız gerektiğini hiç düşündünüz mü?

1. Kombinleriniz hazır olmalı

Daha şık bir görünüm yakalamanız için ve bunu her zaman koruyabilmek için önceden belirlediğiniz kombinler elinizin altında olmalıdır. Bunu yapmanın en kolay yolu da kıyafetlerinizi dolabınızda düzenlerken kombinlediğiniz kıyafetleri yan yana asmaktır.
Kombinleriniz hazır olmalı
Örneğin, krem rengi bir pantolon ile siyah gömleği yan yana bulundurmak karar vermenizde size yardımcı olacaktır. Bu dolap düzenlemesi için gezdiğiniz mağazalardan tüyolar alabilirsiniz. Orada hoşunuza giden kombinleri siz de dolabınızda hazır tutabilirsiniz.

2. Az bütçe ile de şık olunabilir

Alış verişin kurallarını bilirseniz daha uygun fiyata kaliteli ve şık giysilere sahip olabilirsiniz. Özellikle seri sonunu ve indirim zamanını yakalarsanız dolabınızdaki alternatifleri artırırsınız.
Az bütçe ile de şık olunabilir
Üstelik bunu yaparken cebinizden de çok fazla para çıkmamış olur. İnternet sitelerini, büyük alış veriş merkezlerini takip etmek bunun için çok faydalıdır.

3. Kullanmayacağınız kıyafetleri almayın

Şık giyinmek istiyorum diye çılgınca alış veriş yapmak ve dolabınızı hiç kullanmayacağınız, sırf ucuz diye aldığınız birçok eşya ile doldurmak büyük yanlıştır. Bunun yerine kullanacağınız ürünleri ve kıyafetleri seçmek en doğru olandır.
Kullanmayacağınız kıyafetleri almayın
Dolabınızı ayda ya da iki ayda bir kontrol ettiğinizde kullanmadığınız kıyafetler varsa bunları ayırın ve ihtiyacı olan bir başkasına hediye edin. Unutmayın, iyilik yapmak şık olmaktan daha değerlidir ama daha da değerlisi ikisine birden sahip olmaktır.

4. Güzel giyinmek için ufak tüyolar

Az kıyafetim var diye isyan edeceğinize bu kıyafetleri nasıl değerlendiririm diye düşünün. Kombinlerinizde her zaman farklı kıyafetler kullanmayabilirsiniz. Bir gömleği hem ceketle hem deri montla giyebilirsiniz.
Güzel giyinmek için tüyolar
Hatta ufak aksesuarlar bile kıyafetinize daha farklı hava vereceğinden şıklığınızı tamamlayacaktır. Örneğin bir fular ya da bir çanta aynı kombinleri çok farklı sunmanızı sağlayabilir. Bunun için arada bir dolabınızı kontrol edip hayal gücünüzü kullanmanız doğru olacaktır.

5. Reklamlar, defileler ve medya

Takip ettiğiniz gazete, dergi ve televizyonlarda çıkan bayanların kıyafetlerini inceleyin. Özellikle sizin vücut yapınıza sahip bayanların neler giydiğini ve nasıl giyindiğini belirleyin.
Reklamlar, defile ve medya
Gördüğünüz bu kıyafet düzenini kendi üzerinizde hayal edin ve elinizdeki kıyafetlerle nasıl bir sonuç elde edebileceğinizi düşünün. Bu sayede çok daha iyi sonuçlar alarak siz de şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu sene daha şık olmak için kış modası renkleri yazımı okuyabilirsiniz.
5/5 - (62 votes)
“Daha Şık Olmak için Uygulamanız Gereken 5 Adım” üzerine bir yorum
Yorum yapın