Çok Kolay Kare Lif Modelleri

Çok kolay kare lif modelleri ile sizlerde kare lif yapımının nasıl olduğunu bu sayfa üzerinden hem resimli hem de videolu olarak bulabilirsiniz.

Kare Lif Modelleri nasıl başlanır

Bayanlar dışarıda satılan ve ham maddesinde nelerin olduğu belli olmayan kare liflerini çok fazla tercih etmezler. Bu kare lifleri genellikle plastik katkılı ve derimizle doğrudan temas ettiği için de uzun vadede sağlığımıza zarar verecek yapıdadır. Bazı yöresel ürünler satan yerlerde doğal hammaddeye sahip kare lifi olsa da bunlar pahalıdır ve bazıları da şekil olarak istediğiniz gibi değildir. kare lifi için size önerimiz kendi lifinizi kendiniz yapmanız ve bunu da bildiğiniz, markalı ve sağlığa zararı olmayan iplerle gerçekleştirmenizdir. Böylece hem ekonomik olarak hem de sağlık açısından daha doğru bir tercih yapmış olursunuz. Üstelik size önereceğimiz örgü şekliyle kare lifinin uzunluğuna ve genişliğine göre değişse de ortalama 3-4 saat üçünde bitirebileceğiniz güzel bir kare lifi sahibi olacaksınız. İsterseniz gelin kare lifi nasıl yapılıyor sorusunun cevabına beraber bakalım.

Çeyizlik Lif Modelleri ve Örnekleri İçin Tıklayın

Kolay Kare Lif Modelleri yapımı anlatımlı

Bu kare lifi modelinde biz yeşil ve beyaz renk iplikler kullandık. Öncelikle 5 yeşil, 5 beyaz, 5 yeşil ve 5 beyaz olmak üzere 20 adet fıstık zinciri yapıyoruz. İlk katı yaparken son kullandığımız renk olan beyaz ile başlayarak 5 beyaz, 5 yeşil, 5 beyaz ve 5 yeşil olmak üzere üçlü fıstık örgülerini kullanıyoruz. Daha sonra ikinci katı yaparken de yine son kullandığımız renk olan yeşil kullanarak 5 yeşil, 5 beyaz, 5 yeşil ve 5 beyaz olmak üzere üçlü fıstık örgülerimizi yapıyoruz. Dört katı bu şekilde aynı renk üzerine aynı renk fıstıklar olacak şekilde ördükten sonra beşinci kata çıkarken diğer katlarda yaptığımız son rengi kullanmak yerine beyaz ile bitip yeşil ile başlıyoruz. Bundan sonraki 3 katı beşinci kattaki renklere uyacak şekilde aynı renk üzerine aynı renk iplikleri kullanarak örüyoruz.
Dokuzuncu sıraya geldiğimizde yine ipliklerin renginin yerini değiştiriyoruz. Burada da dört kat ördükten sonra on üçüncü sırada yine iplik renklerin yerlerini değiştirerek sonraki katları yapıyoruz ve lifi tamamlıyoruz. Örümcek örgüsü kullanarak lifin etrafını çevreleyebilirsiniz. Siz de istediğiniz renkleri kullanarak rengârenk kare lifi örebilirsiniz.

Kolay Kare Lif Modelleri nasıl yapılır videolu anlatım

Basit Lif Yapımı Örnekli Video İçin Tıklayın

5/5 - (2 votes)

  1. Anonim: Lif, lif modelleri, lif örnekleri, lif yapımı, lif yapılışı, kolay lif, kolay lif modelleri, kolay lif modelleri ve yapılışları, kolay lif yapımı, kare lif, kare lif yapımı, kare lif modelleri, easy crochet, crochet, crochet pattern, knitting pattern, en yeni lif modelleri, çeyizlik lif modelleri, takım lif modelleri, lif modelleri anlatımlı google trend aramalar ve youtube ... Reply
  2. Tarık Ulloriaq: Herkese selam! Ben bu yazıyı çok beğendim. Çok kolay kare lif modelleri çok güzel ve yaratıcı. Ben bunları denemek istiyorum. Teşekkür ederim! :) Reply