Çocuk Odası Süsleme için 5 Harika Öneri

Bu yazımda sizlere 5 harika çocuk odası süsleme önerisi sunacağım.Çocuk odası nasıl süslenir

Çocuk odası dekorasyon fikirlerinin bir parçası olan çocuk odası süsleme fikirleri için en çok kullanılan alan duvarlardır.

Bunların dışında yeri daraltmayacak şekilde kullanılan ufak biblolar ve cam süsleri de çocuk odası süsleme düşüncesini gerçekleştirebilecek materyallerdendir.

Çocuk odasını süslemeden önce genel bir süsleme mi yoksa özel bir güne ait süsleme mi olacağını belirmeniz gerekiyor. Bundan sonra süsleme işine geçebiliriz.MUTLAKA OKUYUN:  Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Eğer çocuğunuza daha öğretici nitelikte kalıcı bir süsleme çalışması düşünüyorsanız duvar kâğıtları ve duvar stickerları tam da size göre.

Çocuk odası süsleme fikirleri

Birbirinden güzel duvar kâğıtları ile çocuğunuzun odası size, bir anda masal diyarından çıkıp gelmiş gibi bir izlenim kazandırabiliyor.

Çeşitli masal kahramanlarının figürlerinin olduğu duvarlar çocuğunuz için güzel bir hayali arkadaşlık da yaşatabilir.Duvar kâğıtlarını belirlerken çocuk sayınız ve çocukların cinsiyetleri ön plana çıkmaktadır.

İkisi de erkek olan iki çocuk sahibiyseniz çocuk odasının duvar kâğıtlarını belirlemek nispeten daha kolay olurken bir erkek ve bir kız çocuğuna sahip ailelerin çocuk odası süsleme düşüncesi genellikle zor neticeleniyor.

MUTLAKA OKUYUN:  Kahverengi Koltuk Takımına Ne Renk Perde Seçilmeli?

Bu durumda yapmanız gereken en güzel uygulama duvarları çocuklarınızın yataklarının konumlarına uygun, farklı duvar kâğıtları ile dekore etmek ve süslemek olmalıdır.

Duvar kâğıtlarının dışında yapıştırıcı folyolar da duvarların çok çeşitli kahramanlar ile süslenmesini sağlayabilir. Örneğin kapının üzerindeki bir örümcek adam yapıştırması çok şık ve akıllıca bir görüntü oluşturacaktır.

Çocuk odası süsleme gerekli malzemeler

Çocuk odası süsleme fikri için küçük ayrıntılar büyük değişimler oluşturabiliyor.

Çocuk odası aksesuarları

Farklı bir duvar saati, kuş yuvası şeklinde tavandan sarkan avize, yine tavandan sarkan ve odanın dekorasyonuna uygun sarkıtlar, çeşitli masa lambaları, yapışkan duvar folyoları, duvara monte edilen biblo rafları ve halılar genellikle çocuk odası süslemesi için kullanılan malzemelerdir.

MUTLAKA OKUYUN:  Ofis Mobilyası Renkleri Çalışanları Nasıl Etkiler?

Çocuk odası aksesuarları

Çocuk odası süsleme düşünceniz varsa bunu çocuk odası dekorasyonundan bağımsız düşünemezsiniz. Dolayısıyla süslemeyi ve dekorasyonu beraber düşündüğünüzde ortaya çok daha farklı ve kullanışlı çocuk odaları çıkacaktır.

Çocuğunuzun yaşına uygun duvar süslemelerini muhakkak kullanın. Bunun için duvar kâğıdı ya da sticker kullanabilirsiniz.

Çocuk odasını süslerken çocuğunuzun düşüncelerini alıp beraber hareket etmekte fayda var.

Çocuk odası süsleme örnekleri


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x