Çift Lastikli Gibi Yapılan Kabartmalı Sıralı Örgü Modeli Yapılışı

Sevgili hanımlar çift lastikli kabartmalı sıralı örgü yapılışı ile karşınızdayım. Kabartmalı sıralı örgü, çok kullanışlı bebek takımlarında, battaniyelerde güzel görünüşlü bir model. Bu modeli kolaylıkla bebek battaniyeleri için kullanabileceğinizi belirtmek isterim. Dilerseniz şimdi örgü modeli için gerekli malzemeler ile yapılışına geçelim:

Kabartmalı sıralı örgü modeli için gerekli malzemeler:

Yapacağımız işe göre aşağıdaki malzemeleri temin etmemiz gerekiyor.
  1. 3 ayrı renk bebek yünü (yüncülerde bulunur)
  2. 4 nolu şiş ( yüncülerde bulunur)
Zaman zaman hanımların ihtiyaç duyduğu örgü çiçek modelleri yapılışı için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.
Kabartmalı sıralı örgü modeli gerekli malzemeler

Çift lastikli gibi yapılan kabartmalı sıralı örgü yapılışı:

Kabartmalı sıralı örgüyü yapmak için öncelikle ne yapacağımızı belirleyelim. Aynı tonda 3 ayrı renk yünü alalım. Çift lastikli gibi yapılan kabartmalı sıralı örgü için şişe çift sayılardan oluşan ilmeğimizi takalım. 1 er kenar ilmeği başta ve sonda bırakarak 2 ters 2 düz olarak lastik yapalım. Kabartmalı örgü modele  geçmek için lastikten sonra farklı renge geçelim. Kenar ilmeği örelim. 1.sırada lastikten sıra gelen tersleri düz olarak örelim. Düzleri örmeden şişe alalım. 2. sırada tersleri ters örmeden alınan ilmekleri yine örmeden şişe takalım.
Kabartmalı örgü modeli yapılışı
3. sırada bütün ilmekleri düz olarak örelim, örmeden aldıklarımızda dahil düz örelim. 4. sırada 1 kenar ilmeği örelim. Tersleri ters örelim. İlk sıralarda (Örmeden alınan)  2 ilmeği düz örelim. 2 ters 2 düz olarak 4. srayı bitirelim. 5. sırada kabartmalı sıralı örgü ön yüzündeyiz. Tersleri ters düzleri düz örelim. Yani 2 ters 2 düz olarak. 6. sırada tersleri ters düzleri düz örelim. Model 6 sırada tamamlanıyor. Başka renk ipe geçelim. 1. sırada 1 tane kenar ilmeği örelim. Düzleri örmeden alalım. Tersleri düz olarak örelim. 2 ilmek örmeden alalım 2  ters olan ilmekleri düz örelim. 2. sırada 2 ilmek örmeden alalım 2 ilmek ters örelim. 3. sırada bütün ilmekleri düz örelim. 4.sırada 1 kenar ilmeği ördükten sonra örmeden alınan 2 ilmeği düz örelim. Tersleri ters örelim.Yani 2 ters 2 düz olarak 4. sırayı bitirelim.
cift-lastikli-gibi-yapilan-kabartmali-sirali-orgu-modeli-yapilisi
Çift lastikli gibi yapılan kabartmalı sıralı örgü modeli yapılışı
5. sırada ters görülen ilmekler ters düz görülen ilmekler düz olarak örülür. 6. sıradada tersleri ters düzleri düz olarak örelim. Başka renk ipe geçelim. Aynı işlemleri devam edelim. Çift lastikli gibi yapılan kabartmalı sıralı örgü modeli bitmiştir. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Daha önce kaleme aldığım modeli incelemek için çift ilmekli lastik örgü için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Çift lastikli gibi yapılan kabartmalı model videolu anlatımı

Videoda da görüldüğü üzere çift lastikli gibi yapılan kabartmalı sıralı örgü modeli oldukça kullanışlı bir model. Özellikle bebek giysilerinde kullanılan kabartmalı örgülerin renkler uyumu ile harika ürünler ortaya çıkarmaktadır. https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=ySkoBYvpyek
5/5 - (18 votes)
“Çift Lastikli Gibi Yapılan Kabartmalı Sıralı Örgü Modeli Yapılışı” üzerine 2 yorum
  1. Çift lastik örgü modeli yapılışı lastik örgünün değişik bir tarzı olan örgü çeşitleri içerisinde yer alır. Daha sık olarak çanta örgü modellerinde tercih edilmektedir. İki (çift ) taraflı örmelerde lastik örgü olarak kullanabilirsiniz. Eğer bir örgü örüyorsanız örgünüzde çift lastik örgü tekniğini uygulamanızı öneriyoruz.

    Cevapla
  2. Bu videoda instagram sayfamdaki cok beğenilen diğer çift taraflı hırkamın 1 yaş için olanını örüyorum. Kapşondan başlamalı kabartılı örnek modeli 1 yaş hırka…

    Cevapla
Yorum yapın