Çeyizlik Yeni Lif Modelleri ve Örnekleri

Evlenecek kızlarımız için özellikle anneleri tarafından Anadolu’da çeyiz geleneği çerçevesinde birçok örgü işi yapılır. Öyle ki anneler bu işe yıllar önce başlar ve kızlarının çeyizini bitirebilmek için çabalar durur. İşte bu yazımda sizlere çeyizlik yeni lif modelleri ve örneklerini sunacağım.Örgü işini beceremeyen ya da çalışan anneler de bu işi ücret mukabilinde başka kişilere havale eder. Bu kadar değer verilen çeyiz işi içinde en küçük ayrıntı düşünülmüştür.

Örnek kolay lifler

Evlenmeden hemen önce açılan kız çeyizi misafirlerin beğenisine sunulur. Hatta bazen oradan örnekler almak isteyen misafirler de çıkar.

MUTLAKA OKUYUN:  En Güzel Bebek Örgüleri Anlatımlı Modeller

Bu güzel gelenek içinde yer alan örme işlerinden biri de banyo için düşünülen hem sağlıklı hem de kullanımı pratik liflerdir.Banyo için oluşturulmuş banyo lifi modelleri bile her yıl değişiklik göstermektedir. Çiçek desenlilerin yerini zaman zaman uzun banyo lif modelleri alırken bazen de eldiven tarzındaki lif çeşitleri revaçta olmaktadır.

En güzel bebek battaniyesi örnekleri için yazımı okuyabilirsiniz.

En güzel lif modelleri

Bu yıl bayanların en çok tercih ettiği lifler arasında tığ ile örülmüş çiçek desenli lifler geliyor. Bu liflerin yapımı hem kolay hem de lifler çok şık duruyor.MUTLAKA OKUYUN:  Tığ işi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı
Derya Baykal lifleri

Yine özellikle yeni evlilerin çeyizlik lif modelleri arasında en çok kullanılanlardan biri yazılı banyo lifleridir. İster evleneceğiniz kişinin ismini ister ikinizin ismini isterse sevgi sözcükleri işleyin. Hepsi de size özel ve orijinal olacaktır.

Bunların dışında bebek kıyafetli, oyuncak ayıcıklı, eldiven tarzında, takım armalı, bornoz şeklinde, çeşitli geometrik şekillere sahip banyo lif modelleri hem çeyizlik hem de günlük kullanım için bayanların hayal ve tasarım dünyası ile şekillenmiş gözüküyor.

Derya baykal lif modelleri

Derya Baykal lif modelleri de bu yıl canlı ve farklı renklerle örülmüş lifleri beğeninize sunuyor. Özellikle farklı geometrik şekilleri kullanarak örülen banyo lifleri bu senenin ön plana çıkan lifleridir.

MUTLAKA OKUYUN:  Anlatımlı Anne Yeleği Yapılışı
Çeyizlik lif modeli

Uzun ince dikdörtgen biçimindeki lif çeşitleri ile hem banyodaki kullanımı kolaylaştırmış olunacak hem de üzerine yazı ve desen işleme konusunda geniş bir alana sahip olunmuş olacaktır.

Bunların dışında denizyıldızı modeli, kalpli model, çilek desenli saplı lif modeli, sarı güllü uzun lif modeli, yarım eldiven şeklinde olan model de Derya Baykal lif modelleri arasında yerini alıyor.


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x