Canan Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Son dönemde sıkça gündeme gelen Kardiyoloji Uzmanı Prof. Canan Karatay’ın sağlıklı yaşamla ilgili fikirleri diyet listelerine de yansımış görünüyor. Genellikle Canan Karatay diyeti diye bilinen diyeti sizler için inceledik.20 milyon insanımızın şişman olduğunu belirten Canan Karatay, asıl olanın sağlıklı beslenme alışkanlığına sahip olmak olduğunu, bunu yaşam tarzı haline getiren insanların kilo vermelerinin kolay olacağını belirtiyor.

Canan Karatay diyeti olarak bilinen diyetin de bireylerin sağlıklarına kavuşabilmeleri için gerekli düzenlemeleri içerdiğini söyleyebiliriz.

Canan Karatay diyetiyle artık sabahları kalkarken yorgun kalkmayacaksınız. Tatlı krizlerine girmeyecek, gününüzü pozitif geçirebileceksiniz.
Canan Karatay diyeti sizin için önem taşıyorsa uymanız gereken birtakım kurallar vardır. Ekmek tüketimini bırakmak bunların başında gelir. Ekmek vücudumuzda doğrudan şekere dönüştüğü için çok kolay kilo alınır.MUTLAKA OKUYUN:  Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

Ekmek yerine kuru yemiş yiyebilirsiniz. Diğer diyet listelerinde olan 6 öğün 8 öğün doğru değildir. Canan Karatay diyetinde iki öğün en fazla üç öğün tüketmek gerekiyor.

Fazla öğün karaciğer yağlanmasına neden olacağı için doğru kabul edilmez. Zayıflamayı sağlayan leptin hormonu gece salgılandığı için akşam sekizden sonra herhangi bir şey yememeli.

Günde en az iki buçuk litre su içmeliyiz. Her gün spor yapmanın önemli olduğu Canan Karatay diyeti için günde 20 dakika tempolu yürüyüş önem kazanmaktadır.Neler Okuyacaksınız?

Canan Karatay diyeti listesi

canan-karatay-diyet-listesi
Canan Karatay diyet listesi

İşte size bir günlük örnek Canan Karatay diyet listesi:

Kahvaltı

  • İki adet yumurta ile yapılmış tereyağlı omlet
  • 15-20 adet tuzu alınmış yeşil ya da siyah zeytin.
  • Bir avuç içi kadar beyaz peynir,
  • 4-5 adet natürel kurutulmuş kayısı
  • Şekersiz bitki çayı,
  • 4-5 adet ceviz (peynirle beraber tüketilebilir )

Öğle yemeği

  • Bir avuç içi kadar dana söğüş, bol salata ve zeytinyağlı fasulye

Akşam yemeği

  • Balık, yeşil soğan, roka ve turp

Canan Karatay diyeti ile zayıflayanlar

canan-karatay-diyeti
Canan Karatay diyeti

İşte size Canan Karatay diyeti uygulayanların izlenimleri:

“12 yıldır salon görevlisi olarak çalışıyorum, 2 ay önce Karatay diyetini uygulamaya başladım. 102 kilo ile diyete başladım şu an, 88 kiloya düştüm.”

MUTLAKA OKUYUN:  Çocuklarda Kusmaya Ne iyi Gelir?

“Uygulaması çok kolay diyenlere pek katılmıyorum konu sizin iradenizle ilgili kesinlikle. Ben çok kolay alıştım fakat kardeşim resmen kendi kendine eziyet etti diyebilirim. Ben 3,5 ayda 24 kilo verdim bu gerçekten harika bir his. Yaşamanız dileğiyle.”

“Kan şekeri sık sık inip yükselmediği için gün boyu kendinizi enerjik ve dinç hissediyorsunuz. Önemli olanda kendiniz bu şekilde hissetmeniz. Hayatınıza biraz aktivite getirir ve anlatılanlardan uzak durduğunuz takdirde sağlıklı ve mutlu bir yaşam sizleri bekliyor.”

Canan Karatay diyeti nasıl yapılır videolu anlatım


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x