Buzdolabı Kaplama Sticker Nasıl Yapılır?

Çok masraf harcamadan birçok beyaz eşyanın ve dolapların dış görünüşünü istediğiniz şekilde değiştireceğinizi biliyor musunuz?Son dönemde moda olan bu akım, evinizin dolap renklerinden beyaz eşyalarınıza kadar birçok alanda kullanılabiliyor.

Buzdolabı kaplama, fırın kaplama, bulaşık makinesi kaplama, mutfak dolabı kaplama da kullanılan alanlar arasında yer almaktadır.

Beyaz eşya sticker nasıl yapıştırılır

Beyaz eşya sticker yapıştırma

Uygulama alanının pürüzsüz olması gerekir. Fırın, bulaşık makinesi ve buzdolabı kaplama uygulamalarında yüzeyde herhangi bir çıkıntı varsa bunları temizlemeniz gerekir. Genellikle ürün etiketlerinin olduğu yüzeyler işinizi zorlaştırmaktadır.MUTLAKA OKUYUN:  Kolay Kravat Nasıl Bağlanır Resimli Videolu Anlatım

Beyaz eşya yüzeyinin tamamen bu etiketlerden arınması gerekir. Etiketlerin üzerine ya da herhangi bir çıkıntının üzerine sticker yapıştırmaya kalktığınızda bu bölümlerin daha çıkıntılı olacağını ve etrafında kabarcıklar oluşacağını söylemek gerekir.

Bu kabarcıklar zamanla artacak ve çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Sticker yapıştırmanın diğer önemli kuralı yapıştırılacak yüzeyin temiz olması gerekliliğidir. Bunun için deterjanlı bir bezle yüzeyi iyice temizlemelisiniz.

Bu temizliğin sebebi kirli yüzeylerde oluşabilecek hava kabarcıkları ve bu yüzeylere kaplamanın tam olarak yapışmama riskidir. Dümdüz yüzeyde oluşabilecek bir küçük kabarcık dahi insanın gözünün oraya kaymasına neden olur.MUTLAKA OKUYUN:  Elektrikli Süpürge Filtresi Nasıl Temizlenir?

Beyaz eşya kaplama için dikkat edeceğimiz bir diğer önemli nokta da uygulama sırasında yüzeyin nemli olmamasıdır. Temizlik yaptıktan hemen sonra yapacağımız uygulamadan verim alamayız.

Kaplama tam olarak yüzeye yapışmaz bu da emeğimizin ve paramızın boşa gitmesine neden olur.

Buzdolabı kaplama yapışkanları nerede satılır

Buzdolabı kaplama sticker

Temelde buzdolabı kaplamak için folyolar iki şekilde karşımıza çıkıyor. Bunlardan birincisi buzdolabın sadece belirli bir kısmını kaplayan folyolar ki bunlar bir çiçek deseni, insan figürü vb. özellikte olabiliyor.

Diğer buzdolabı kaplama folyolarında ise buzdolabının ön yüzünün tamamı kaplanıyor. Bu kaplamalar için istediğiniz renkte folyo bulmanız mümkün.

MUTLAKA OKUYUN:  Butik Pasta Nereden Alınır?

Yapı marketlerde, internet sitelerinde birçok büyük alış veriş merkezinde buzdolabı kaplama stickerlarını bulabilirsiniz.

Mutfak için alternatif fikirler sunacak mutfak dekorasyonu nasıl yapılır bağlantısına tıklayarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

[affiliate_news2 id=”283″]

Buzdolabı sticker evidea koçtaş hepsiburada

Özellikle kaliteli sticker için kurumsal firmaları tercih etmenizde fayda var.

Bu durumda buzdolabı kaplama için de koçtaş, hepsiburada, evidea gibi firmalar size hem ürün çeşitliliği hem fiyat açısından farklı seçenekler ortaya koyacaklardır.


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x