Burundaki Siyah Nokta Temizliği Nasıl Yapılır?

“Burundaki siyah noktalar nasıl geçer, burundaki siyah noktalar nasıl temizlenir, burundaki siyah noktalar nasıl yok edilir” vb. sorular, özellikle bayanların ve ergenlik dönemindeki insanların sıkça sordukları ve cevaplarını almak için epey yoruldukları sorulardır. Burundaki siyah nokta temizliği ve yüzdeki siyah noktalar aslında sadece gençler ve bayanlar için değil her insanın fiziki ve ruhi durumunu etkiler.Bazı insanların cilt yapısı ( genellikle yağlı cilde sahip insanlar ) siyah nokta oluşumunu artırırken bazı insanların ise ciltlerinde hemen hemen hiç siyah nokta bulunmaz.

Siyah nokta oluşumunda ana etken cilt üzerindeki geniş gözenekler ve cildin gün içinde toz, yağ ve makyaj ile kirlenmesidir.

MUTLAKA OKUYUN:  En Kolay Ocak Nasıl Temizlenir?

Neler Okuyacaksınız?

Burundaki siyah nokta temizleme yöntemleri

burundaki-siyah-nokta-temizligi-nasil-yapilir
Burundaki siyah nokta temizliği

Siyah noktalar yüzümüzde en fazla burun bölgesinde bulunur. Bu sebeple burundaki siyah nokta temizliği daha bir önem kazanmaktadır.Bayanların özellikle makyaj malzemelerinin gözenek tıkamayan özelliklere sahip olması gerekir. Aşırı makyaj yapmak da gözenekleri tıkayacağı için burundaki siyah nokta temizliği için tavsiye edilmez.

Akne, siyah nokta temizliği için yüzünüzü temiz tutmanız gerekir. Bunun için günde en az iki kere yüzünüzü yıkayın. Bu yıkama işlemini gözenekleri tıkamayan, yüzünüzdeki yağ oranını düşüren, yüzünüzün hafif kurumasını sağlayarak siyah nokta oluşumunu azaltan özelliklere sahip salisilik asit içerikli temizleyici ile yapabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Bebek Kıyafet Lekeleri Nasıl Çıkar?

Burundaki siyah nokta temizliği için diğer başarılı yöntem burun bantlarıdır. Bu bantları kullanmadan önce yüzünüzün yağdan ve kirden iyice arınmış olmasına dikkat etmelisiniz. Talimata uygun kullanımda burun çevresindeki siyah noktaların gittiğini göreceksiniz.Siyah noktalara kesin çözüm

siyah-nokta-temizligi-nasil-yapilir
Siyah nokta temizliği

Her insanın derisi, gerek beslenme gerekse hormonal denge sebebiyle farklı olduğu için uygulanan yöntemler de farklı sonuçlar verebiliyor. Kil maskesi burundaki siyah nokta temizliği için genellikle başarılı bir yöntemdir.

Maske yapmadan önce sıcak buhar ile yüzünüzdeki gözenekleri açarsanız maskenin etkisini artırabilirsiniz. Maske için doğal kil, limon suyu ve zeytinyağı karışımı iyi sonuç verecektir.

MUTLAKA OKUYUN:  Tül Perde Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Karışımı yüzünüze uyguladıktan 20 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaparsanız siyah noktaların oluşumunu önleyebilirsiniz.

Ayrıca kükürt içerikli sabunlar da siyah nokta oluşumu ve akne için tercih edilen ürünlerdendir.

Burundaki siyah nokta temizliği videolu anlatım


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x