Bulmaca Patik Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Kış ayları yaklaşınca hanımlarda da bir telaş başlar. Kış hazırlıkları için o kadar çok şey yapılır ki yiyeceklerden ev dizaynına kadar birçok iş sizi beklemektedir. Soğuk kış günlerinde bulmaca patik giymeyi düşünenler için bu yazıyı oluşturdum.Bu işlerden biri de hiç şüphesiz örgü hobisine sahip olan bayanların çocukları ya da akrabaları için tasarladıkları renk renk, desen desen farklı modellerde giysiler.

Bunlar arasında ayaklarımız için vazgeçilmez olan patiklerin ayrı bir yeri vardır. Patikler hem çok şıktır hem de ayaklarınızı sıcak tutarak sağlığınızı korumaya yardımcı olur.

MUTLAKA OKUYUN:  Amigurumi Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Şeyler

Bugün size günümüzün yeni modası olan bulmaca patik yapımı ile ilgili bilgiler vereceğim. Umarım hoşunuza gider ve faydalanırsınız.Bulmaca patik yapımı

Pratik kare bulmaca patik yapımı

 

Yapımı zor gibi görünse de aslında tekniğini kavradığınızda hem zevkli hem de sonuçları itibariyle şık bir örgü modelidir bulmaca patikler.

Adı da şeklinden gelmektedir. Ortaya çıkan desen bulmacadaki gibi karelerden oluştuğu için bu ad verilmiştir.Bulmaca patik hem çocuklara hem de kendinize örülebilir. Örmeye küçük başlarsanız çocuklar için büyük başlarsanız da kendinize göre bir patik örebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Krokodil Bayan Bot Yapımı Videolu Anlatım

Patiği kime örecekseniz şişinizdeki ilmek ve sıra sayısını ona göre ayarlamanızda fayda var. Bulmaca patik için tek renk iple örme her ne kadar mümkünse de üç renkli ip ile örülen patiklerin daha canlı, şık ve dikkat çekici olduğunu söylemek gerekir.

Bulmaca patik yapımı için tek bir yöntem değil birden fazla yöntem kullanılabilir.

Kare bulmaca patiklerin yapılışı

İşte size kareleri ayrı ayrı örüp daha sonra birleştirme yöntemiyle oluşturulmuş patik örgüsü tarifi:

37 numara giyen bayanlar için 5 nolu şişi kullanmak doğru tercih olacaktır. Yün tercihi ve ip tercihi tamamen zevkinize uygun olmak kaydıyla on üç ilmekten on bir sıra haroşa örgü ile sekiz tam kare oluşturabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Bayan Babet Patik Yapımı Videolu Anlatımlı

Bu tabii ki bir ayak için geçerli. Aynı şekilde ve aynı tarifle öreceğiniz sekiz kareyle diğer ayağın patiğini hazırlayabilirsiniz.

Kareleri bir araya getirip dikerek oluşturduğunuz patiklerin bilek kısmına isterseniz zincir çekerek bağcık da yapabilir hatta uçlarına ponpon da ilave edebilirsiniz.

Bebek patikleri nasıl yapılır merak edenlere daha önce kaleme aldığım yazımı okumalarını öneriyorum.

Bulmaca patik yapımı video anlatımı

Bu video ile bulmaca patiklerin yapımı epey kolaylaşacaktır.

 


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x