Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Geçer?

0

Bu yazımda sizlere anne ve babaların korkulu rüyası olan bebeklerde gaz sancısı konusunu çözüm önerileri sunarak anlatacağım.

Bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir

Bebeklerde gaz sancısı, bebek doğduğu zaman ilk haftalarda başlayan bir durum değildir. 2-3 hafta sonra her şey düzene girdi diye düşünmeye başladığınızda ortaya çıkan gaz sancısı, hayatınızı tekrar alt üst edebilir.

Her bebek aynı derecede gaz sancısı çekmez ve bebeklerde gaz sancısı 4. Aya kadar devam edebilir. Erken doğmuş bazı bebeklerin sindirim sistemi gelişimi daha geç olacağı için bu sancı daha da uzun sürebilir.

Bebek gaz sancısına ne iyi gelir

Her çocuğun farklı bir birey olduğunu düşündüğümüzde bebeklerde gaz sancısı giderme yöntemlerinin de farklı olacağını söyleyebiliriz.

Genel olarak annenin bebeğini düzenli ve sadece anne sütü ile beslemesi, her beslemeden sonra gaz alma, bebeği farklı pozisyonlarda yatırma, ona değişik masaj ve küçük egzersizler yaptırma gaz sancısı için kullanılan yöntemlerdendir.

Bebeklerde çok problem olan bebeklerde pişik nasıl geçer yazımı da okumanızı öneririm.

Bebeklerde gaz sancısı ne zaman geçer

Bebeklerde gaz sancısı her bebek için farklı sürelerde rahatsızlık verecektir. Sancı geldikten sonra geçme süresi her bebek için değişse de bazen saatlerce sürebilir.

Bebek gaz sancısı nasıl geçer

Bu dönemlerde anne babanın mümkün olduğunca sakin olması bebeği de rahatlatacaktır. Normal şartlar altında gaz sancısı bebek 3-4 aylıkken kendiliğinden geçer.

Bebeklerde gaz sancısı için bitkisel çözüm

Bebeklerde gaz sancısında kimyon iyi gelir mi?

Bebeklere kimyon çayı verilir mi? sorularını soran annelere, uzmanlar kimyonun çay şeklinde ve 1-2 çay kaşığı verilebileceğini söylüyorlar.

Bebek gaz sancısına bitkisel çözüm

Bir su bardağı suyun içine bir çay kaşığı kimyon atın kaynattıktan sonra ılık hale gelince doktorunuzun onayı ile bir çay kaşığı verebilirsiniz. Bebeklerde gaz sancısı için çok tercih edilen bir başka bitki de rezene çayıdır.

Bebeklerde gaz sancısına kesin çözüm

Uyguladığımız onca yönteme rağmen hala geçmeyen gaz sanıcısı için kendi deneyimimizi aktarmak istiyorum. Tamamen organik bir ilaç olan Bio Gaia ile bebeğimizin gaz sancısı inanılmaz bir şekilde geçti.

biogaia-gaz-ilaci
Biogaia gaz ilacı

İçerisinde bağırsak bakterileri bulunan bu ilacın etkisini gördükten sonra çektiğimiz onca sıkıntının ne kadar da boş olduğunu anladık.

Oda sıcaklığında yaklaşık bir ay kullanılabilen Bio Gaia, günde üç defa kullanılabiliyor. Biz çok memnun kaldık siz de Bio Gaia için doktorunuza danışın ve sıkıntılarınızdan kurtulun.

Bebeklerde gaz sancısına masaj

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.