Kolay Yelek Nasıl Örülür?

Fırında Balık Tarifi ve Yapımı

Tatil Cenneti Kuşadası Gezilecek Yerler

Kolay Amigurumi Tavşan Yapımı

Bebek Patikleri Nasıl Yapılır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: El İşleri 20 Kasım 2016
919

Annelerin bebeklerine karşı hisleri ayrıdır. Annelik bu sebeple kutsaldır. Dokuz ay boyunca kalbinin atışından beslenmesine kadar yaşamını anneyle iç içe geçiren bebeğe karşı duyulan sevginin tarifi mümkün değildir.

Bu sevginin göstergelerinden biri de onu korumak ve kollamaktır. Bebek giysileri için en doğru tercihi yapmak, sağlıklısını seçmek gibi davranışlar bir yönüyle ebeveynin çocuğuna duyduğu sevginin tezahürüdür.

Bebek patikleri, minik ayakların sevimli giysileridir. Renk renk, desen desen birçok bebek patiği piyasada satılıyor. Bazı bebek patikleri için kullanılan malzemeler maalesef sağlıklı değil.

Makineyle kanserojen içerikli boyalarla örülmüş patikleri bebeklerine giydirmek istemeyen anneler bebek patikleri için kolları sıvıyorlar.

Bebek patikleri ve yapılışları

bebek-patigi-nasil-yapilir

Bebek patiği nasıl yapılır

Bebek patiği için iplik seçimi çok önemlidir. Kaliteli, markasını bildiğiniz, güvendiğiniz bir iplik satın alırsanız öreceğiniz bebek patikleri de sağlıklı olacaktır.

Sandalet tipi bebek patiği son dönemin bebek patik modası diyebileceğimiz türdendir. Yapımının kolay oluşu, duruşu ve ayağa oturması ile hanımların çokça tercih ettiği bu modeli biz de tavsiye ediyoruz.

Anlatımlı bebek patikleri

bebek-patik-modeli

Bebek patik modelleri

15 zincir çekerek patiğe başlayabiliriz. Dönüş için de 2 zincir çekelim. Yarısına kadar sık iğne şeklinde yapalım. Geri kalan zincirlerimizi ikili trabzanla dolduralım.

Geri dönüşte sık iğnelerimizin karşısına gelene kadar ikili trabzan yapalım. Sık iğnelerin karşısına geldiğimizde tekrar sık iğne yapalım. Dönüşte tabanımızın ovalliğini sağlamak için ortadaki ilmeğe 5 tane ikili trabzan yapalım.

İkinci ve üçüncü sıramızda iki trabzan yapalım ve ayakucundaki dönüşlerde ortadaki tek ilmeğe iki adet trabzan yaparak dolduralım. Dördüncü sıramızda ise tamamen sık iğne yapalım.

Böylece taban kısmımız bitmiş oluyor. Bebek sandalet patiği için isterseniz zincirle isterseniz tek sıra trabzanlarla kemer kısmımızı ve parmak arası kısmımızı yapabiliriz.

Parmak arasının geleceği yere batalım ve yeterli uzunlukta zincir çektikten sonra ucunda hafif büyük bir halka bırakalım. Kemer kısmı için yeterli büyüklükte zincir çektikten sonra parmak ucu için çektiğimiz zinciri de bıraktığımız halkadan geçirelim.

Topuğun geldiği kısımdan ise altı adet eşit aralıklarla zincir çekelim ve kemerimize tutturalım. Ayakkabımızın ön kısmına kelebek ve fiyonk da yapabilirsiniz.

Patiklerin yanında 15 tane kolay çocuk panço yapılışı örnek modeller için tıklayın.

Örgü bebek patiği nasıl yapılır

Bebek patikleri örnekleri

Birbirinden güzel ve rengârenk bebek patikleri modelleri bu sene de annelerin seçimini zorlaştıracak gibi görünüyor.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden araştırarak öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 😉

Yapılan Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Facebook'ta Takip Edin!


İlginizi Çekebilir
Kolay Yelek Nasıl Örülür?

Kolay Yelek Nasıl Örülür?

25 Eylül 2017
674
Kolay Amigurumi Bebek Yapımı

Kolay Amigurumi Bebek Yapımı

14 Nisan 2017
1.229
Keçeden Neler Yapılır?

Keçeden Neler Yapılır?

12 Nisan 2017
500
20 Tane Bebek Patik Örgü Modelleri

20 Tane Bebek Patik Örgü Modelleri

20 Aralık 2016
1.283
Bunlar da var!
Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

28 Şubat 2017
393
En İyi 6-9 Aylık Bebek Yemekleri

En İyi 6-9 Aylık Bebek Yemekleri

26 Aralık 2016
1.222
Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer?

7 Haziran 2017
294