Bebek Patikleri Nasıl Yapılır?

Annelerin bebeklerine karşı hisleri ayrıdır. Annelik bu sebeple kutsaldır. Dokuz ay boyunca kalbinin atışından beslenmesine kadar yaşamını anneyle iç içe geçiren bebeğe karşı duyulan sevginin tarifi mümkün değildir. Bu sevginin göstergelerinden biri de onu korumak ve kollamaktır. Bebek giysileri için en doğru tercihi yapmak, sağlıklısını seçmek gibi davranışlar bir yönüyle ebeveynin çocuğuna duyduğu sevginin tezahürüdür. Bebek patikleri, minik ayakların sevimli giysileridir. Renk renk, desen desen birçok bebek patiği piyasada satılıyor. Bazı bebek patikleri için kullanılan malzemeler maalesef sağlıklı değil. Makineyle kanserojen içerikli boyalarla örülmüş patikleri bebeklerine giydirmek istemeyen anneler bebek patikleri için kolları sıvıyorlar.

Bebek patikleri ve yapılışları

bebek-patigi-nasil-yapilir
Bebek patiği nasıl yapılır
Bebek patiği için iplik seçimi çok önemlidir. Kaliteli, markasını bildiğiniz, güvendiğiniz bir iplik satın alırsanız öreceğiniz bebek patikleri de sağlıklı olacaktır. Sandalet tipi bebek patiği son dönemin bebek patik modası diyebileceğimiz türdendir. Yapımının kolay oluşu, duruşu ve ayağa oturması ile hanımların çokça tercih ettiği bu modeli biz de tavsiye ediyoruz.

Anlatımlı bebek patikleri

bebek-patik-modeli
Bebek patik modelleri
15 zincir çekerek patiğe başlayabiliriz. Dönüş için de 2 zincir çekelim. Yarısına kadar sık iğne şeklinde yapalım. Geri kalan zincirlerimizi ikili trabzanla dolduralım. Geri dönüşte sık iğnelerimizin karşısına gelene kadar ikili trabzan yapalım. Sık iğnelerin karşısına geldiğimizde tekrar sık iğne yapalım. Dönüşte tabanımızın ovalliğini sağlamak için ortadaki ilmeğe 5 tane ikili trabzan yapalım. İkinci ve üçüncü sıramızda iki trabzan yapalım ve ayakucundaki dönüşlerde ortadaki tek ilmeğe iki adet trabzan yaparak dolduralım. Dördüncü sıramızda ise tamamen sık iğne yapalım. Böylece taban kısmımız bitmiş oluyor. Bebek sandalet patiği için isterseniz zincirle isterseniz tek sıra trabzanlarla kemer kısmımızı ve parmak arası kısmımızı yapabiliriz. Parmak arasının geleceği yere batalım ve yeterli uzunlukta zincir çektikten sonra ucunda hafif büyük bir halka bırakalım. Kemer kısmı için yeterli büyüklükte zincir çektikten sonra parmak ucu için çektiğimiz zinciri de bıraktığımız halkadan geçirelim. Topuğun geldiği kısımdan ise altı adet eşit aralıklarla zincir çekelim ve kemerimize tutturalım. Ayakkabımızın ön kısmına kelebek ve fiyonk da yapabilirsiniz. Patiklerin yanında 15 tane kolay çocuk panço yapılışı örnek modeller için tıklayın.

Örgü bebek patiği nasıl yapılır

Bebek patikleri örnekleri

Birbirinden güzel ve rengârenk bebek patikleri modelleri bu sene de annelerin seçimini zorlaştıracak gibi görünüyor.
5/5 - (71 votes)
“Bebek Patikleri Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum
  1. Bebek patiği modeli detayları ve yapılışı 6 ay ve 1 yaş için uygun ölçüdedir. Malzemeler Nako elit baby ip tercihi edilmiştir. 3 Numara şiş seçimi Taban kısmı yaparak başlıyoruz ben 49 ilmek atarak başladım 6 sıra boyunca artırmalar yaptım ön ve topuk kısmında artırma sonrası 7 sıra ters düz örgü ördüm.

    Cevapla
Yorum yapın