Bilişim Suçları Hakkında Aklınızı Karıştıran 3 Soru

Bebekler için Örgü Atkı Bere Örnekleri

Doğum Sonrası Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Kız Bebek Hırka Modelleri Açıklamalı

Bebek Patikleri Nasıl Yapılır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: El İşleri 20 Kasım 2016
587

Annelerin bebeklerine karşı hisleri ayrıdır. Annelik bu sebeple kutsaldır. Dokuz ay boyunca kalbinin atışından beslenmesine kadar yaşamını anneyle iç içe geçiren bebeğe karşı duyulan sevginin tarifi mümkün değildir.

Bu sevginin göstergelerinden biri de onu korumak ve kollamaktır. Bebek giysileri için en doğru tercihi yapmak, sağlıklısını seçmek gibi davranışlar bir yönüyle ebeveynin çocuğuna duyduğu sevginin tezahürüdür.

Bebek patikleri, minik ayakların sevimli giysileridir. Renk renk, desen desen birçok bebek patiği piyasada satılıyor. Bazı bebek patikleri için kullanılan malzemeler maalesef sağlıklı değil.

Makineyle kanserojen içerikli boyalarla örülmüş patikleri bebeklerine giydirmek istemeyen anneler bebek patikleri için kolları sıvıyorlar.

Bebek patikleri ve yapılışları

bebek-patigi-nasil-yapilir

Bebek patiği nasıl yapılır

Bebek patiği için iplik seçimi çok önemlidir. Kaliteli, markasını bildiğiniz, güvendiğiniz bir iplik satın alırsanız öreceğiniz bebek patikleri de sağlıklı olacaktır.

Sandalet tipi bebek patiği son dönemin bebek patik modası diyebileceğimiz türdendir. Yapımının kolay oluşu, duruşu ve ayağa oturması ile hanımların çokça tercih ettiği bu modeli biz de tavsiye ediyoruz.

Anlatımlı bebek patikleri

bebek-patik-modeli

Bebek patik modelleri

15 zincir çekerek patiğe başlayabiliriz. Dönüş için de 2 zincir çekelim. Yarısına kadar sık iğne şeklinde yapalım. Geri kalan zincirlerimizi ikili trabzanla dolduralım.

Geri dönüşte sık iğnelerimizin karşısına gelene kadar ikili trabzan yapalım. Sık iğnelerin karşısına geldiğimizde tekrar sık iğne yapalım. Dönüşte tabanımızın ovalliğini sağlamak için ortadaki ilmeğe 5 tane ikili trabzan yapalım.

İkinci ve üçüncü sıramızda iki trabzan yapalım ve ayakucundaki dönüşlerde ortadaki tek ilmeğe iki adet trabzan yaparak dolduralım. Dördüncü sıramızda ise tamamen sık iğne yapalım.

Böylece taban kısmımız bitmiş oluyor. Bebek sandalet patiği için isterseniz zincirle isterseniz tek sıra trabzanlarla kemer kısmımızı ve parmak arası kısmımızı yapabiliriz.

Parmak arasının geleceği yere batalım ve yeterli uzunlukta zincir çektikten sonra ucunda hafif büyük bir halka bırakalım. Kemer kısmı için yeterli büyüklükte zincir çektikten sonra parmak ucu için çektiğimiz zinciri de bıraktığımız halkadan geçirelim.

Topuğun geldiği kısımdan ise altı adet eşit aralıklarla zincir çekelim ve kemerimize tutturalım. Ayakkabımızın ön kısmına kelebek ve fiyonk da yapabilirsiniz.

Patiklerin yanında 15 tane kolay çocuk panço yapılışı örnek modeller için tıklayın.

Örgü bebek patiği nasıl yapılır

Bebek patikleri örnekleri

Birbirinden güzel ve rengârenk bebek patikleri modelleri bu sene de annelerin seçimini zorlaştıracak gibi görünüyor.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden araştırarak öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer?

7 Haziran 2017
229
Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

27 Şubat 2017
79
Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

11 Aralık 2016
530