Bebek Patikleri Nasıl Yapılır?

Annelerin bebeklerine karşı hisleri ayrıdır. Annelik bu sebeple kutsaldır. Dokuz ay boyunca kalbinin atışından beslenmesine kadar yaşamını anneyle iç içe geçiren bebeğe karşı duyulan sevginin tarifi mümkün değildir.Bu sevginin göstergelerinden biri de onu korumak ve kollamaktır. Bebek giysileri için en doğru tercihi yapmak, sağlıklısını seçmek gibi davranışlar bir yönüyle ebeveynin çocuğuna duyduğu sevginin tezahürüdür.

Bebek patikleri, minik ayakların sevimli giysileridir. Renk renk, desen desen birçok bebek patiği piyasada satılıyor. Bazı bebek patikleri için kullanılan malzemeler maalesef sağlıklı değil.

Makineyle kanserojen içerikli boyalarla örülmüş patikleri bebeklerine giydirmek istemeyen anneler bebek patikleri için kolları sıvıyorlar.MUTLAKA OKUYUN:  Karpuz Dilimli Bebek Patiği Yapılışı

Neler Okuyacaksınız?

Bebek patikleri ve yapılışları

bebek-patigi-nasil-yapilir
Bebek patiği nasıl yapılır

Bebek patiği için iplik seçimi çok önemlidir. Kaliteli, markasını bildiğiniz, güvendiğiniz bir iplik satın alırsanız öreceğiniz bebek patikleri de sağlıklı olacaktır.

Sandalet tipi bebek patiği son dönemin bebek patik modası diyebileceğimiz türdendir. Yapımının kolay oluşu, duruşu ve ayağa oturması ile hanımların çokça tercih ettiği bu modeli biz de tavsiye ediyoruz.

Anlatımlı bebek patikleri

bebek-patik-modeli
Bebek patik modelleri

15 zincir çekerek patiğe başlayabiliriz. Dönüş için de 2 zincir çekelim. Yarısına kadar sık iğne şeklinde yapalım. Geri kalan zincirlerimizi ikili trabzanla dolduralım.MUTLAKA OKUYUN:  Bebek Hırkası Nasıl Örülür?

Geri dönüşte sık iğnelerimizin karşısına gelene kadar ikili trabzan yapalım. Sık iğnelerin karşısına geldiğimizde tekrar sık iğne yapalım. Dönüşte tabanımızın ovalliğini sağlamak için ortadaki ilmeğe 5 tane ikili trabzan yapalım.

İkinci ve üçüncü sıramızda iki trabzan yapalım ve ayakucundaki dönüşlerde ortadaki tek ilmeğe iki adet trabzan yaparak dolduralım. Dördüncü sıramızda ise tamamen sık iğne yapalım.

Böylece taban kısmımız bitmiş oluyor. Bebek sandalet patiği için isterseniz zincirle isterseniz tek sıra trabzanlarla kemer kısmımızı ve parmak arası kısmımızı yapabiliriz.

Parmak arasının geleceği yere batalım ve yeterli uzunlukta zincir çektikten sonra ucunda hafif büyük bir halka bırakalım. Kemer kısmı için yeterli büyüklükte zincir çektikten sonra parmak ucu için çektiğimiz zinciri de bıraktığımız halkadan geçirelim.

MUTLAKA OKUYUN:  20 Tane Bebek Patik Örgü Modelleri

Topuğun geldiği kısımdan ise altı adet eşit aralıklarla zincir çekelim ve kemerimize tutturalım. Ayakkabımızın ön kısmına kelebek ve fiyonk da yapabilirsiniz.

Patiklerin yanında 15 tane kolay çocuk panço yapılışı örnek modeller için tıklayın.

Örgü bebek patiği nasıl yapılır

Bebek patikleri örnekleri

Birbirinden güzel ve rengârenk bebek patikleri modelleri bu sene de annelerin seçimini zorlaştıracak gibi görünüyor.


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x