Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri için Muhteşem Öneriler

Bebek odası dekorasyon fikirleri, bebek bekleyen ve bebeğinin cinsiyeti belli olan her anne ve babanın ilgilendiği bir alandır. Bebek odaları için belirleyici olan temel birtakım öncüller vardır. Bunlardan biri ve en önemlisi bebeğin cinsiyetidir. Bebek odalarının renklerini ve odalarda kullanılacak aksesuarların niteliklerini bebeklerin cinsiyetine göre belirlemek gerekir. Bir diğer önemli öncül de bebek odasının genişliğidir. Bu iki parametrenin belirlenmesinden sonra bebek odası dekorasyon fikirleri için çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bebek odası dekorasyon fikirleri

Bebek odası dekorasyonu için ilginç fikirler

Bebek odası dekorasyon fikirleri için renk açısından klasikten yana bir görüşünüz varsa bebeğiniz erkekse duvarları mavi, kız ise pembe boya ile boyatabilirsiniz.

Bebek odası dekorasyon fikirleri

Yine klasik olarak mobilyaların rengini duvar rengine uygun bir şekilde belirleyebilirsiniz. Sade bir oda tercih eden anne ve babalar genellikle renk belirlemede zorlanmasalar da iç dekorasyonda ve mobilyada zorlanabiliyorlar. Çok değişik mobilya modelleri ile bebek odasını dekore etmek kafa karıştırıcı olabiliyor. Bebek odası dekorasyon fikirleri açısından odanın mobilya özelliklerini belirleyici olacak seçim, beşik seçimidir. Hangi tarzda beşik seçerseniz seçin, beşiği bebek odasının odak noktası olarak belirleyerek diğer eşyaları ona uygun almak ve konumlandırmak daha doğru bir tercih olacaktır. Sabit beşiklerden yatak tarzında olanlara, seyyar beşiklerden uzaktan kumanda ile sallananlara kadar birçok farklı fonksiyona ve tarza sahip beşiklerden size uygun olanları tercih etmeniz mümkündür. Bebek odasının yeterli aydınlığa sahip olduğundan emin olun. Aydınlık kontrolü bebek odaları için önemli bir detaydır. Az ışık alan odaların bebek uyanıkken aydınlatılması gerekir. Çok ışık alan odaların ise diğer odalara göre biraz daha kalın perde ya da farklı bir yöntemle ışığının bebek uyurken azaltılması daha doğru olacaktır. Bu arada bebeğiniz için 1 yaş doğum günü oda süsleme örneklerine göz atmak için yazımı okuyabilirsiniz. İrem Güzey’in bebek odası dekorasyonu için kendi evinde yaptıklarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bebek odası dekorasyon örnekleri

Sizler için hazırladığım bebek odası dekorasyon örnekleri görsellerini aşağıdaki kutucuklara tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Bebek odası dekorasyon ürünleri

Bebek odası dekorasyon fikirleri için duvar kâğıdı, kuş yuvası şeklinde tavandan sarkan avize, yine tavandan sarkan ve odanın dekorasyonuna uygun sarkıtlar, yapışkan duvar folyoları, duvara monte edilen biblo rafları, biblolar, beşiklerden sarkan oyuncaklar ve halılar çok kullanılan dekorasyon malzemeleridir.

Bebek odası dekorasyon ürünleri

Bebek odası duvar süslemeleri

Bebek odasının duvar süsleri için özellikle bebeğin gelişimi dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte onu korkutmayacak çeşitli figürler, hayvanlar, tabiat manzaraları, ağaçlar ve çiçekler kullanılabilir.

Bebek odası duvar dekorasyon fikirleri

5/5 - (54 votes)

  1. ZEHRA: Bebek odası takımları birbirinden harika .İnsanın çocuk olası geliyor. Reply
  2. Anonim: Bebek odası dekorasyon fikirleri ilk olarak bebek beşiği, altı değiştirme ünitesi ve şifonyer ya da bir bebek elbise dolabından oluşur. Odanın sıcak bir görünüme sahip olması için renkli oyuncakları olması gerekir diye düşünüyorsanız bu yeni doğan bir bebek için pek gerçekçi olmaz. Bebekler neredeyse ilk altı ay renkleri bile doğru düzgün seçemez. Reply
  3. Anonim: Bebek odası dekorasyon fikirleri ilk olarak bebek beşiği, altı değiştirme ünitesi ve şifonyer ya da bir bebek elbise dolabından oluşur. Odanın sıcak bir görünüme sahip olması için renkli oyuncakları olması gerekir diye düşünüyorsanız bu yeni doğan bir bebek için pek gerçekçi olmaz. Bebekler neredeyse ilk altı ay renkleri bile doğru düzgün seçemez. Reply