Bebek Kıyafet Lekeleri Nasıl Çıkar?

Bebekler ve çocuklar kıyafet kirletme konusunda birbiriyle yarışırlar. İnce kasları gelişmedikleri için dengeli hareket edemeyen çocuklar özellikle yemek yerken ya da dışarıda oynarken kıyafetlerini kirletirler. Bu yazımda sizlere bebek kıyafet lekeleribebek giysi lekeleri ve bebek kıyafetleri için leke çıkarıcı hakkında bilgiler vereceğim. Aynı durum bebekler için de geçerli. Bebeklerin kontrolsüz hareketleri, yemeklerini yerken hemen hemen her öğünde üzerlerini kirletmelerine neden olabilir. Kirletme ve kirlenme bilinci oluşmadığı için bunlar gayet normaldir. Bebek kıyafet lekeleri sizin için dert olmasın. Yemek dışında istifra, küçük – büyük tuvaletinin taşıp giysisini kirletmesi, yerde oynarken ya da emeklerken üzerinin çeşitli maddelerle kirlenmesi olasılığı her zaman vardır. Bu kirlenmeler güzel kirlenmeler olup annelerin kızmaması gerekir. Bebeklerin ve çocukların üzerlerini kirletirken hayata dair birtakım deneyimler kazandığını unutmayın.

Bebek kıyafetleri leke çıkarıcı

bebek-kiyafet-lekeleri-cikarici

Bebek kıyafet lekeleri çıkarıcı

Bebek kıyafet lekeleri bazen çok inatçı olabiliyor. Temelde leke çıkarmadaki prensibimiz burada da geçerlidir. Lekeye müdahale ne kadar erken olursa lekenin çıkma olasılığı o kadar artar. Zaten çok lekelenmiş bir kıyafet bebeği de rahatsız edeceği için üzerini hemen değiştirdikten sonra lekeli kıyafeti ıslak tutmak gerekir. Bir leğene koyacağınız Ilık bir suyun içerinde su soğuyuncaya kadar kıyafeti bekletmeniz lekelerin büyük oranda yumuşayıp çıkmasını sağlayacaktır. Lekenin daha kolay çıkması için suya biraz tuz da ilave edebilirsiniz. Bu işlem bittikten sonra bebek kıyafet lekeleri için yapacağınız en iyi uygulamalardan biri makinenizin deterjan gözüne sabun tozu koymak olacaktır. Doğal sabun tozları bebeğinizin kıyafetlerini hem temizleyecek hem de kimyasal atıkların olduğu bir deterjan kullanmadığınız için bebeğinizin cildine zarar vermeyecektir. Eğer lekeniz protein lekesi dediğimiz hayvansal gıdaların lekesi değilse yukarıdaki işlemin yanında sirke de kullanabilirsiniz. Ancak sirkeyi protein lekeleri için kullanmamalısınız. Özellikle domates ve meyve lekeleri için sirke tavsiye ederim. Sirkeyi bekleteceğiniz suyun içerisine koyarsanız lekenin bir süre sonra kaybolduğunu göreceksiniz. Bu işlemlerde kullandığınız suyun sıcak olmamasına dikkat edin. Soğuk ya da ılık bir su olmalı.

Bebek kıyafet lekeleri çıkarmak için leke çıkarıcı formül

Bebek kıyafetlerindeki sarı lekeler nasıl çıkar

bebek-kiyafeti-lekesi

Bebek kıyafeti lekesi

Bebek kıyafet lekeleri kâbusunuz olmamalı. Bu lekeler içinde sarı renkli lekelerin yani yağ lekelerinin en zor lekeler olduğunu söylemek gerekir. Bunun için sıcak su kullanmalısınız. Sıcak suyun içerisine sirke ve karbonat karışımını dökerek kıyafeti bekletmeli eski bir dış fırçasıyla lekeli kısmı fırçalamalıdır. Bebek kıyafet lekeleri bu sayede kolayca çıkacaktır.

Bebek kıyafetleri nasıl yıkanır videolu anlatım

5/5 - (67 votes)

  1. Anonim: Bebek kıyafet lekeleri nasıl çıkar sorusunun ilk cevabı elbette güvenilir bir bebek deterjanıdır. Sinirleriniz bozulmuşsa ve sarı lekeleri şansa bırakmak istemiyorsanız, özel olarak geliştirilmiş hipoalerjenik formülü ile hem cilde dost hem de üstün leke çıkarma gücüne sahip Omo Bebek yardımınıza koşacaktır. Reply
  2. Anonim: Bebek kıyafetlerinde sık sık lekelenmeler olması gayet doğaldır. Özellikle bezden taşan kaka lekeleri ve bebeklerin beslenme sırasında önlüklerine ve üzerilerine döktükleri yiyecek içeceklerin lekeleri en sık karşılaştığımız lekelerdendir. Bazen de bebeklerimizin oynadığı tükenmez kalem ve boyalı oyuncak lekeleri gibi zorlu lekeler karşımıza çıkar. Reply