Bayan Babet Patik Yapımı Videolu Anlatımlı

Hanımlar bu yazımda sizlere internette görüp beğendiğim bayan babet patik yapımı konusunu anlatacağım. Kış günlerinin vazgeçilmezleri olan bayan babet patiğin yapımı çok kolay olmakla beraber zevkle yapacağınız güzel bir uğraş olacak sizin için… Bayan babet patiğini yaparak, hem aile bütçenize katkıda bulunacak hem de vaktinizi güzel değerlendirmiş olacaksınız. Bir başka yazımda anlattığım bebek patikleri nasıl yapılır konusunu da okuyabilirsiniz.

Bayan babet patik yapımı için gerekli malzemeler

  1. İki renk çoraplık ip (yüncülerden bulabilirsinız,istenilen renk olabilir)
  2. Yedi Nolu tığ (yüncülerden alabilirsiniz)
  3. İki tane düğme(süslemek için)

Bayan babet patik yapılışı ve anlatımı

Bayan babet patik yapımı, kişinin ayak numarasına göre belirlenir. 37 numara ayakkabı giyen için 40 zincir çekiyoruz. Alt tabanı yapmaya başlıyoruz.(alt taban olduğu için koyu renk olması sizin için idealdir)
Bayan babet patik yapılışı
Ayak numarası arttıkça 2 zincir fazla olacak. İlk sırada  trabzanı 3.zincirden başlayarak 38 trabzan 2 defa da çekerek yapıyoruz.  Babetimizin topuk ve ayak ucuna gelecek köşelere aynı yere 6 trabzan yapıyoruz. 2.sırada aynı işlemi tekrar ediyoruz, topuk ve ayak uca geldiğimizde 5 trabzanın üzerine çift batacagız. Bu işlemi 4 sıra yapalım. 5.sırada sık iğne yapıyoruz ve babetimizin alt tabanı bitiyor. Bayan Babet patiğimiizin yan tarafına (istenilen renk kullanılabilir)geçiyoruz. Sık iğnelerin üzerine hiç artırma yapmadan trabzan yapıyoruz. Patiğimiz şekillendi. 2.sırada trabzanlarımızı (üst ilmeğe değil)beline dolayıp bir arkadan bir önden bir dolayıp, iki defada çekerek trabzan yapıyoruz artırma eksiltme olmayacak. Bu işlemi 6 kez tekrarlıyoruz.Son sırasında her bir trabzanın üstüne sık iğne yapıyoruz. Bayan babet patiğimizin,burun kısmını yapmak için 2 ye katlayıp burun yerini ayarlıyoruz. 13 trabzan sayıp ayracla belli ediyoruz. En uçtaki sık iğnenin 5. ilmeğinden başlayarak 11 sık iğne yapıyoruz. Bir zincir yapıp dönüyoruz. İşlemi tekrar ediyoruz. Kenara geldiğimizde patiğin ayırdığımız kısımlarından 2 ilmek birleştiriyoruz. Ayağın tarak şekline göre sık iğneleri artırarak yanlardan birleştirerek ayraç kısmına kadar sık iğnemizi yapıyoruz. Yanlara birleştirmeden 4 sıra sık iğne daha yapıyoruz.
Bayan babet patik yapimi
13 zincir çekip 2 taraflı trabzan yapıp üzerine istediğimiz renkte düğme dikerek süsleyebiliriz. Sağlıklı günlerde giymeniz dileğiyle… Daha önce kaleme aldığım bulmaca patik yazımı da okumanızı öneririm.

Babet patik modelleri resimli anlatım

Bayan babet modellerini çoğaltmamız mümkün! Altına keçe de yerleştirebiliriz. Başka renk de yapabiliriz…

Video anlatımlı babet patik modeli yapımı

Video da görüldüğü gibi bayan babet patik yapımı çok kolay. renkleri tamamen sizin zevkinize kalmış, becerilerimizi kullanarak daha pek çok model yaratabiliriz…
5/5 - (86 votes)
“Bayan Babet Patik Yapımı Videolu Anlatımlı” üzerine 2 yorum
  1. Keçe taban üzerine yapılan üst kısmı motif şeklinde örülen patik modeli babet görünümündedir. Modelde 4 renk kullanılmış siz bu sayıyı azaltabilirsiniz. Öncelikle ayak ölçünüze göre keçe taban alıp üzerine eşit aralıklarla delikler açmalısınız. Bu delikler örgü sırasında işinizi kolaylaştıracaktır. Kare parça olarak örülüp daha sonra değişik …

    Cevapla
  2. Güllü Babet Patik Yapılışı Tam anlamıyla 2018 Nihalin Örgü Dünyası Çiçekli Babet Patik Örnekleri ne yakışır olan bu Ayrıntılı Anlatım Güllü Babet Patik Modeli ni inşallah sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz canlarım, ellerinize sağlık.

    Cevapla
Yorum yapın