Basit Lif Yapımı Örneği Videolu Anlatım

Sentetik ham maddeye sahip banyo lifleri günümüzde birçok markette satılmaktadır. Fakat bu lifleri direkt vücudumuza temas ettirmemiz sizce ne kadar doğru? Basit lif yapımı ile kendi lifinizi kendiniz örün.Tabii ki uzun vadede birtakım etkilerinin olacağı muhakkak, bu sebeple bayanlarımız banyo lifi örmek konusunda daha hassastır.

Banyo liflerinin kişinin kullanımına göre ayarlanabilir şekilde örülmesi de ayrı bir avantajdır. Ayrıca aile içindeki her fert için ayrı ayrı banyo lifi kullanımı gerekir.

Bu, özellikle bulaşıcı hastalıkların yayılması için alınacak güzel bir önlemdir. Banyo lifi örmek hem kolay hem de zevklidir.MUTLAKA OKUYUN:  Çift ilmekli Lastik Örgü Yapılışı Videolu Anlatım

Çocuklarınızın ve eşinizin zevkine uygun renklerle ve modellerle örülen banyo liflerinde kullandığınız kaliteli ipler gönül rahatlığı ile banyo keyfi yapmanızı sağlayacaktır.

Kolay lif nasıl örülür

Basit lif yapımı anlatımlı

Tuhafiyeden alacağınız iki katlı lif ipi, altı numara tığ ile basit lif yapımı işlemlerine geçebiliriz. Basit lif yapımı için gerekli olan ipin renk seçimi tamamen sizin zevkinize kalmış.

7 zincir çekerek basit lif yapımına başlıyoruz. Yuvarlak yaptığımız zincirin içini on iki tane üçlü trabzan ile dolduruyoruz.Trabzanlar arasında birer tane zincir bırakıyoruz. İkili renk yapacağımız için ipimizi kopardıktan sonra diğer renge geçebiliriz.

MUTLAKA OKUYUN:  +19 Tane Erkek ve Kız Kolay Bebek Yelek Modelleri

Farklı renk iple yedi zincir çekiyoruz. İpi başına atmayı unutmayın. İkinciye de beş kez başına atıp fıstık yapıp hepsini bir çekerek sıkılıyoruz.

İkinci sırada on beş üçlü trabzan üzerine yine on beş tane üçlü trabzan yapıyoruz. Trabzanları yaparken alttan daldırarak yapmalıyız.

Önceki sıranın üzerine çektiğimiz iki zincirin üzerine iki tane ayrı ayrı fıstık yapıyoruz. Aralarına da iki zincir çekmeyi unutmayalım.

Fıstıklardan trabzana geçerken üç zincir çekelim. İkinci ve üçüncü sıraları aynı şekilde tekrarlayarak bitiriyoruz. Aynı şekilde altı sıra yapıyoruz.

Kolay lif yapımı anlatımlı

Bu sıraları yaparken trabzanların sayısı artmıyor. On beş trabzan ile devam ediyoruz. Altı sıra bitince ipimizi koparıyoruz.

MUTLAKA OKUYUN:  Yalancı Selanik Kolay Nasıl Örülür?

İsterseniz lifimizin kenarlarını çiçeklerle süsleyebiliriz. Bunun için daha önceden ördüğümüz iki farklı renkten altışardan toplam on iki adet çiçek motifini lifimizin ön yüzünün kenarlarına ekleyebilirsiniz.

Lifin arkasını örmek için yedi zincir çekelim ve zincirin içini on beş tane üçlü trabzanla dolduralım. Lifin ön tarafının büyüklüğüne ulaşıncaya kadar trabzanlarla yaklaşık on dört sıra örüyoruz.

Kolay lif, böylece örülmüş oldu. İsterseniz kenarlarını da süsleyebilirsiniz.

Daha farklı lif modelleri için yazımı okuyabilirsiniz.

Basit lif nasıl örülür videolu anlatım

El emeği oyuncak bebek yapımı için tıklayın.


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x