Antre, Giriş ve Koridor Dekorasyonu Örnekleri

Antre kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiştir. Giriş anlamına gelen bu kelime ile daire kapısından girişle başlayan ve evin odalarına açılan bölüm kastedilir ve aslında koridor dekorasyonu aklımıza gelir.Koridor dekorasyonu, çok alışık olmadığımız bir kavramdır. Salonu, mutfağı, oturma odasını ve çocuk odasını birçok farklı alternatifle ve dairenin şekline, konumuna göre dekore ederken koridor ve giriş dekorasyonu unutulan alanlar olmuştur.

Bu alanların, evin diğer bölümleri ile beraber düşünülüp dekorasyonunun sağlanması misafirlerinizin girişten itibaren en güzel şekilde karşılanması ile neticelenir.

Antre ve giriş dekorasyonu

Girişin ve koridor dekorasyonu ile odalara bağlantı noktalarının doğru düzenlenmiş olması hem diğer odaların dekorasyonunu tamamlar hem de evinize ferahlık katar.MUTLAKA OKUYUN:  Kahverengi Koltuk Takımına Ne Renk Perde Seçilmeli?

Bazı dairelerde maalesef antre ya da giriş dediğimiz bölüm bulunmaz. Daire kapısı doğrudan koridora açılır ve çok küçük bir bölüme vestiyer ve dolap koyma imkânınız olur.

Böyle dairelerde temel hedef odaları geniş tutmak olsa da girişin ferah olmaması dairenin ferahlığını doğrudan etkilemektedir.

Dar koridor dekorasyonu örnekleri

Dar koridor dekorasyonu için önemli olan zeminin doğru kullanılmasıdır. Bu sebeple koridor dekorasyonunda zemin yerine duvarları kullanmak daha doğru olacaktır.MUTLAKA OKUYUN:  Küçük Odaları Büyük Göstermenin 5 Yolu
Minimalist modern antre dekorasyon

Duvarınızda kiriş girintisi varsa buraları açık renkli bir dolapla değerlendirebilirsiniz.

Koridor ve salon arasındaki kapıyı iptal ederek iki alana da ferahlık katabilirsiniz. Tabi bunu yaparken salonunuzun konumu da önemlidir. Koridor sonlarındaki salonlar bu yöntem için daha uygundur.

Koridorunuza ince uzun bir masa koyarak ve bu masanın üzerine dekorasyon tamamlayıcı biblo ya da vazo kullanarak koridorunuzun daha zarif görünmesini sağlayabilirsiniz.

Masanın eninin 10-15 cm arasında olmasına ve renginin açık olmasına dikkat edin.

Uzun koridor dekorasyonu örnekleri

Uzun koridor dekorasyonu için güzel uygulamalardan biri de koridorun bir bölümünü ya da tamamını kitaplık şekline getirmektir.

MUTLAKA OKUYUN:  Dolap içi Düzenleme Nasıl Yapılır?
Uzun koridor dekorasyonu

Bu sayede hem alan değerlendirilmiş olur hem de koridorunuza canlılık katmış olursunuz.

Uzun koridorların simetrik fotoğraflar ya da tablolarla değerlendirilmesi de buranın bir anı koridoru haline gelmesini sağlayabilir.

Aşağıda dar ve uzun koridor dekorasyon fikirlerini görebilirsiniz.

Karanlık koridor dekorasyonu

Koridor için hangi dekorasyonu uygularsanız uygulayın ışık almayan bir koridor ilgi görmeyecektir ve bir an önce terk edilmek istenecek mekânlar olarak algılanacaktır.

Uzun antre dekorasyon fikirleri

Bu sebeple koridorun zemin ve duvarlarının açık renk olmasına, LED lambalarla yeterli düzeyde aydınlanmasına dikkat edilmesi gerekir.


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x