Annelere Tavsiye Niteliğinde En İyi Bebek Müzikleri

1
183

Bebek müzikleri annelerin özellikle doğumdan sonraki dönemlerde sıklıkla aradıkları müzik çeşitlerindendir. Hem bebeğin rahatsız olmayacağı hem de uyumasını sağlayacağı bebek müzikleri anneler için bazen kurtarıcı nitelikte olabiliyor.

Bebek müziklerinde kullanılan besteler ve sözler genellikle öğretici ve sakinleştirici özelliklere sahiptir. Dinlettiğiniz bazı müziklere karşı çocuğunuzun tepkisi daha farklı olacaktır.

blank
Uyutan uyku müzikleri

Bu da çocuğunuzun müzik zevkinin yavaş yavaş oturmaya başladığını gösterir. Çocuklarınızla beraber söyleyeceğiniz bebek müzikleri ile hem kaliteli vakit geçirmiş olursunuz hem de onların mutluluğuna ortak olursunuz.

Bebekleri uyutmayan gaz sancısına çözüm konusunu bebeklerde gaz sancısı yazımda sizlerle paylaştım.

En iyi bebek müzikleri

En sevilen Pepe bebek şarkıları

Pepe şarkıları son dönemde yazılan ve bestelenilen çocuk şarkıları arasında önemli bir yere sahiptir.

blank
Bebekler için pepe müzikleri

Pepe şarkıları, hayatımızda yaşadığımız duygusal değişimleri ve günlük sorunları çocuk dilinden anlatan sözleri ve özellikle müziklerinin kalitesiyle ön plana çıkan bebek müzikleri arasında yer alıyor.

Aslında sadece bebekler ve çocuklar değil, çoğu zaman büyükler de severek dinliyor. Pepe şarkılarını söyleyen bir yetişkinle karşılaşırsanız sakın şaşırmayın. Belli ki müziğin ve sözlerin etkisi ile çocukluğunu tekrar yaşamak istiyordur.

 1. Bebee’nin en sevilen şarkıları:


2. Pepe şarkıları 8 şarkı bir arada:

 


3. Pepe şarkıları 43 Şarkı bir arada:

 

Sevimli bebek şarkıları dinle

“Otobüsün tekerleği” bebek müzikleri içinde sevilen bir parçadır. Özellikle günlük hayatta karşılaşacağımız durumlarla ilgili olarak öğretici nitelikteki sözleri, anneler için tercih sebebi oluyor.

Bebeklerin ve çocukların dinlemekten hoşlandığı klasik nitelikte sayılabilecek on şarkı bebek müzikleri arasında önemli bir yere sahiptir.

blank
Sevimli bebek uyutan müzikler

Bu şarkıların temel özelliği çocuklarınıza müzik eşliğinde birtakım davranışlar kazandırmak ve bir takım bilgileri öğretmektir.

“Sevimli bebek şarkısı” da aslında büyüklere hitap edecek müzikler ayarlamalar ve ince seslendirmelerle bebek müzikleri arasına girmiş. Hareketli ve çocuğunuzu oynatacak bir müzik.

Bebeklerin rahat uyumasına engel olan bebek hırıltısı yazıma bir göz atmanızı öneririm.

Bebeklerin en iyi müzikleri içinde son dönemde yapılan besteler ve yazılan sözler de yer alıyor. Bu müzikler için de baba sevgisi, anne sevgisi gibi kavramlar da öğretilmeye ve çocuklar için farkındalık yaratılmaya çalışılıyor.

“Kırmızı balık şarkısı” çocukların sadece bebeklik döneminde değil ana sınıfında ve ilkokulda da çokça kullanılan bir şarkıdır.

Bu şarkı söylenirken aynı zamanda hareketler ile de olaylar canlandırılmaya çalışılır. Böylece çocukların düşünce hareket koordinasyonun geliştirilmesine yardımcı olunur.

1. Otobüsün tekerleği bebek şarkıları


2. En sevimli 10 çocuk şarkısı bir arada

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.