Aliexpress Alışveriş Nasıl Yapılır?

Aliexpress alışveriş için çoğu kişinin kullandığı yeni alış veriş sitesidir. Artık Türkçe dil desteğine sahip olması daha kolay alış veriş yapmanızı sağlayacak.Aliexpress alışveriş için diğer sitelerde olduğu gibi sizden ücretsiz kayıt olmanızı isteyecek. Bu kayıtta verilen temel bilgilerden özellikle kargo adresi önemlidir.

Kargo adresinde gün içinde her zaman birilerinin olması PTT kargo ile gelen siparişlerin geri dönmemesini sağlayacaktır.

Aliexpress’ten alışveriş yapmak

Aliexpress, alışveriş için her zaman avantajlı olmayabilir. Bunu bilmenin yolu iyi bir araştırma yapmaktır. Alacağınız ürünün Türkiye fiyatı ile Aliexpress’teki fiyatı arasında çok fazla fark yoksa beklemeye değmeyeceği için Türkiye’den almak daha mantıklı olacaktır.MUTLAKA OKUYUN:  Efor Teknik, iPhone X Ekran Değişim
Aliexpress alışveriş yapmak

Bunun yanında çoğu üründe Türkiye’den daha iyi fiyatların olduğunu görmekteyiz. Aliexpress’te alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta sitenin içindeki firmalar arasında da aynı ürün için farklı fiyatların istenmesidir.

Bunu da dikkate alarak araştırma yapmanızda fayda var. Özellikle sitede her türlü satıcının olduğunu düşünerek hareket etmeliyiz.

Sağlam, güvenilir ve orijinal ürün satan bir satıcıyı yorumlardan da anlayabiliriz. Daha önce alış veriş yaptığınız ve sorun çıkarmayan satıcılardan alış veriş yapmak daha güvenilir olacaktır.MUTLAKA OKUYUN:  WordPress Nedir, Kurulumu ve Kullanımı Nasıldır?

Aliexpress alışveriş güvenli mi

Aliexpress alışveriş için her ne kadar güvenlik önlemlerini alsa da kredi kartı ile yapacağınız alış verişlerde sanal kart oluşturup bunun limitini anlık belirlemeniz, kendi güvenliğinizi almak açısından daha önemlidir.

Aliexpress alışveriş için ücretsiz kargo seçimini tercih etmek sizin için daha uygun olacaktır. Honkong ya da Çin postası ile Türkiye’ye gelen ürünün ülkemizdeki dağıtımını PTT kargo yapmaktadır.

Bunun dışında istediğiniz DHL gibi uluslararası kargo şirketi seçme imkânınız da var ancak bunların ücretleri oldukça pahalı. Alış verişin güzel tarafı kargo geldikten sonra ödediğiniz ücreti onaylıyor olmanız.

MUTLAKA OKUYUN:  Youtube Neden Açılmıyor, Youtube Nasıl Girilir?
Aliexpress alışveriş yapmak güvenli mi

Bu sayede yanlış, eksik ürün gelmesi halinde sebebini belirterek ürünü reddedebilirsiniz. Bu da alış verişi daha güvenli hale getirmektedir.

Alacağınız ürünün yüz doları geçmesi halinde gümrükte takılma olasılığının yüksek olduğunu söylemek gerekir. Bu sebeple yüz doları ya da 75 avroyu geçmeyen ürünleri tercih etmeli ya da fiyatı yüksek ürünler için vergi ödemelisiniz.

Zaman zaman yasaklanan Youtube kolay giriş yöntemleri için Youtube nasıl girilir yazımı okumanızı öneririm.

Aliexpress’ten alışveriş nasıl yapılır videolu anlatım


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x