1 Günde Grip Nasıl Geçer?

Grip, özellikle mevsim geçişlerinde olmak üzere kış aylarında da bizi sıkça rahatsız eden bir hastalıktır. Solunum yoluyla bulaşması nedeniyle çok çabuk yayılan grip için bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak gerekir. Aksi halde evde bulunan tüm aile fertleri sıra ile hastalığı geçirirler. Özellikle çocuklar ve yaşlılar gibi bağışıklık sistemi zayıf olan insanlarda daha ağır tablolar oluşturabilir. Bu sebeple bu risk grubundaki insanların g1ribe karşı önlemleri daha farklı olmalıdır. Burun akıntısı ve burunda kaşıntı, halsizlik hastalığın en belirgin semptomlarıdır. Bunların yanında bazen yüksek ateş de eşlik edebilir. Grip virüsü yemek kapları, giysiler ve ortak kullanım alanlarıyla bulaşabileceği gibi en sık bulaşma yöntemi hapşırma ile etrafa saçılan zerrelerden olmaktadır. Bu sebeple bazen bir kişiden etrafa yayılan virüs sebebiyle onlarca kişi hastalığa yakalanabilmektedir. Bu da hastalığın çok hızlı bir şekilde yayılmasına neden olur.
grip-ve-soguk-alginligi-nasil-gecer
Soğuk algınlığı nasıl geçer
İşte size bir gün içinde gribi büyük ölçüde yeneceğiniz uygulamalar: Güne sıcak bir duş ile başladıktan sonra muhakkak kahvaltınızı yapın. Hapşırdıktan sonra ellerinizi yıkamadan yüz bölgenize sürmeyin. Sık sık ellerinizi yıkamayı ihmal etmeyin. Kaynamış suyun buharında beş dakika yüzünüzü tutun. Bu sinüslerinizin açılmasını ve rahatlamanızı sağlayacaktır. Bulunduğunuz ortamın havalandırılmasını sağlayın. Hafif yürüyüş yaparak oksijeni ciğerlerinize çekin. Öğlen tavuk suyu çorbası için. Bu grip ve soğuk algınlığı üzerinde inanılmaz bir etkiye sahiptir. Gün içinde ara ara bitkisel çayları içmeniz vücut direncinizi artırma açısından önemlidir. Akşam yemeğinde gribe iyi geldiği bilinen zencefil, kekik, kırmızıbiber, sarımsak, soğan gibi gıdaları yemekle birlikte ya da yemeğin içinde tüketebilirsiniz. Akşamları tekrar duş alırsanız gribi çabuk atlatabilirsiniz. Erken yatmanız bu dönemde önem kazanmaktadır. Vücudunuz ne kadar iyi dinlenirse vücut direnciniz de o kadar fazla olacaktır.

Gribe iyi gelen şifalı bitkiler

Gribe bitkisel çözüm
Gribe bitkisel çözüm
Grip için yüzyıllardır kullanılan bitkiler şunlardır: Ekinezya, zerdeçal, sarımsak, zencefil, limon, nane çayı, yeşil çay. Bu bitkisel ürünleri alırken içlerine bal da katabilirsiniz. Yetişkinlerin gribe yakalanması bir nebze katlanılabilir ancak evde küçük bir bebeğiniz varsa onların hastalık evresinde karşılaşabileceğiniz griple birlikte başlayan bebeklerde burun tıkanıklığı konusunu da göz atmanızı öneriyorum. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bebeklerde burun tıkanıklığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. [affiliate_news2 id=”52″]

Grip aşısı ne zaman yapılır?

Grip aşısı ne zaman yaptırılır
Grip aşısı ne zaman yaptırılır
Doktorlara göre eylül sonundan başlayarak ekim ortalarına kadar grip aşısının yaptırılması gerekiyor. Özellikle risk grubundaki 65 yaş üstü bireyler, solunum yolu ve akciğer hastaları, kanser ve steroid tedavisi görenlerin mutlaka aşılanması gerekir.

Gripten kurtulmanın 5 yolu videolu anlatım

5/5 - (32 votes)
“1 Günde Grip Nasıl Geçer?” üzerine 2 yorum
  1. Bir hastalıktan sonra gripten bir an önce kurtulmak ve grip mevsiminde kendinizi gripten korumak da önemlidir. Anadolu Sağlık Merkezi'nin kulak burun boğaz uzmanları, hızlı bir iyileşme için 5 basit öneri ve bulaşıcı bir hast

    Cevapla
  2. 1 günde grip nasıl geçer doğal yöntemler: Gribi anında kesen doğal ilaç, besinler! Evde gribe ve nezleye bitkisel çözüm Grip ve soğuk algınlığının en belirgin özelliği olan burun akıntısı birçok insan tarafından fazla önemsenmese de ilerleyen dönemlerde çok daha büyük hastalıkların habercisi olabilir.

    Cevapla
Yorum yapın