0-6 Ay Bebeklerin Oynadığı En Güzel Bebek Oyunları

Bebeklerin dünyaya geldiklerinden itibaren öğrenecekleri çok şey vardır. Hatta bu öğrenme işinin çoğu uzman tarafından anne karnından itibaren başladığı belirtilir. Bebek oyunları da bebeğe çok şey öğretir. 6. aya kadar bebeklerle anne arasındaki bağın kuvvetlenmesini sağlayan, bebeklerin kas gelişimine faydalı, psikolojik olarak bebeğe katkı veren küçük oyunlar vardır. Bu oyunlar sadece anne ve bebek arasında değil diğer aile bireyleri ile beraber de oynanabilir. Bebeğinizin çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz bebek oyunları içinde yer alan bazı oyunları beraber inceleyelim.

Bebekler ile oynanan bebek oyunları

Bebek oyunları oluştururken evdeki eşyaları kullanmanız çocuk için faydalı olacaktır. Masanın altından tünel benzeri bir alan oluşturarak bebeğinizi emeklemeye cesaretlendirebilirsiniz.
Bebek oyunları
Tünelin iki ucu da açık olmalı ve tünelin sonunda sizin durmanız gerekmektedir. İşte size bebeğinizin çok seveceği bebek oyunlarından biri: Bebeğinizle birlikte aynanın karşısına geçin. Bebeğinizin vücut organlarını göstererek onunla konuşun. Ona ismiyle hitap ederek cümleler kurun. Bu Ayşe’nin ağzıymış. Bununla yemek yermiş, bu Ayşe’nin burnuymuş. Bununla etrafı koklarmış. Vb cümleler kurarak ayna karşısında çocuğunuzun sizi dinlemesini sağlayın. Sonra aynadan ayrılın ve Ayşe nereye gitti? diye sorun. Tepkisini bekledikten sonra tekrar ayna karşısına geçerek “Burdaymış.” Derseniz bebeğinizin hoşuna gidecektir. Sırt üstü yere yatın ve bacaklarınızın üstüne bebeğinizi koyun. Ellerinden tutarak ve kontrollü olarak bebeğinizi kaldırın ve indirin bu oyun oldukça hoşuna gidecektir. Bu oyun herhangi bir alet kullanmadan gerçekleştireceğiniz bebek oyunları arasında yer almaktadır. Temiz bir tenis topu tüpünün üstünü yarısını örtecek şekilde renkli kâğıt ile bantlayın. İçine küçük bir oyuncak ve üstüne topları yerleştirin. Tenis tüpünü bir ileri bir geri yatırın, bu arada oyuncak bir görünüp, bir kaybolacaktır. Bu oyun sayesinde bebeğiniz sebep-sonuç ilişkisini ve objelerin daimi olduğunu kavrayacaktır. Bebek oyunları arasındaki bir diğer oyun da şudur: Bir kutunun iki tarafını açın ve kutunun içine oyuncak bir araba koyun. Arabayı bir taraftan diğer tarafa hareket ettirin ve iki açık kısımdan da geçirin. Arabanın girişten ve çıkıştan sonraki bebeğinizin tepkisini gözlemleyin. Arabayı yavaş itip kutunun ortasında durdurun ve bir önceki tepki ile beraber değerlendirin. Bebeklerde zeka gelişimi hakkında aklınıza takılan soruları bu yazımda bulabilirsiniz.
Çamaşır sepeti bebek oyunu
Bir başka fikir ise evde çamaşır sepetinin deliklerinden ipleri görseldeki gibi gerili vaziyette ayarlayın. Birden fazla ip geçirin ki bebeğin alması zorlaşsın. Daha sonra iplerin arkasına çamaşır sepetinin dip kısmına oyuncaklar yerleştirin ve bebeğinizin almasını sağlayın. Daha büyük yaşta çocuğunuz varsa ve sıkılmasın diye bir oyun arıyorsanız oyun hamuru ile neler yapılır yazıma bir göz atın derim.
5/5 - (26 votes)
“0-6 Ay Bebeklerin Oynadığı En Güzel Bebek Oyunları” üzerine 2 yorum
  1. Pingo Ekolojik Bebek Bezi No:2 Mini 3-6 kg (42 adet) 106,00 TL. Pingo Ekolojik Bebek Bezi No:1 Yenidoğan 2-5 kg (27 adet) 73,00 TL. Nosefrida Burun Aspiratörü Yedek Filtre 20 Adet. 19,99 TL. Nosefrida Bebek Burun Temizleme Aparatı (Aspiratörü) 49,99 TL. WaterWipes Doğal Islak Mendil 4'lü Paket x 3.

    Yanıtla
  2. Bebek oyunları 6-9 Ay için zeka geliştiren eğlenceli oyunların şu şekilde oynanması tavsiye edilir. 6– 9 Ay Arası Bebekler İçin Zeka Geliştiren Oyunlar Bebeklerin zeka ve beyin gelişimi için inanılmaz katkı sağlayacak olan oyun ve aktiviteleri gerçekleştirmenin en iyi yolu bebeğinizi sevdiği şeyleri yapmak yani onun …

    Yanıtla
Yorum yapın