Bebek Panço Modelleri ve Yapılışları

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Şişle Örebileceğiniz Bebek Patik Modelleri ve Yapılışı

Küçük Odaları Büyük Göstermenin 5 Yolu

Kolay Pratik Okul Saç Modelleri ve Yapılışları

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Moda 2 Ocak 2017
652

Sadece öğrenciler için değil çalışan bayanlar için de bazı saç modelleri kurtarıcı niteliktedir. Okul saç modelleri olarak bilinen bu modellerin hem pratik uygulanması hem de şık durması sebebiyle tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Okul saç modelleri içinde en çok kullanılanlardan biri balerin topuzudur. Çok kısa sürede yapacağınız bu modelin yıllardır hanımlar tarafından kullanılan bir klasik olduğunu belirtmekte fayda var.

Balerin topuzu için saçlarınızı tepede toplayın ve saç tokasına yakın bölümüne krepe yapın. Saçlarınızı tokanın etrafında gevşekçe dolayın ve saçınızı tel tokalarla sabitleyin. Bu yöntemi daha pratik hale getirmek için topuz süngeri de kullanabilirsiniz.

Okul saç modelleri

Dalgalı saçlar her zaman dikkat çekicidir. Okul saç modelleri içinde çok kullanılan bu yöntem için maşa ile uğraşıp fazla vakit ayırmaya gerek yok.

Akşamdan saçlarınızı tarayın ve kremleyin. Elinizle burduğunuz saçları sabitleyin ve bu şekilde yatın. Sabah kalktığınızda saçlarınızdaki doğal dalgalanma görüntüsü sizi bekliyor olacak.

Hem ısı ile saçlarınızı yıpratmamış hem de çok vakit harcamadan hazır hale gelmiş olacaksınız.

Okul için kısa saç modelleri

Okul için kısa saç modelleri

Kısa saçların kendine özgü bir havası ve çekiciliği vardır. Okul saç modelleri içinde pratik ve hoş görünümü ile tercih sebepleri arasında yer alır. İşte bunlardan en pratik olanları:

Saçından küçük bir tutam al ve saçını toka gibi saçlarının üzerinde dolayarak tel bir toka ile tuttur. İşte bu kadar hızlı ve pratik uygulama.

Şık gösteren başka kısa saç modeli de klasik atkuyruğuna benzeyen fakat biraz daha farklı bir model. Saçlarını olabildiğince tepende ve hafif sağında ya da solunda topla ve kuyruk yap.

Kısa saçların için kullanacağınız bir başka model: Saçını toka ile tutturduktan sonra uzun ve renkli bir kurdele ile süsle.

Okul için havalı saç modelleri

Okul için havalı saç modelleri

Okul saç modelleri arasında hem çok vakit almayan hem de havalı bir görünüm elde etmek isteyenler için uygun yöntem: Saçlarınızı ortadan iki eşit parçaya ayırın.

Bu parçaları birbiri içinden geçirin ve düğüm etrafında dolayarak kuş yuvasına benzer bir görünüm elde edin. Toka ile tutturarak saçınıza son şeklini verin.

16 tane okul saç modelleri ve yapılışları

Sizler için derlediğim aşamalı anlatımlı okul saç modelleri yapılışlarına aşağıdaki görsellerden bakabilirsiniz.

Birbirinden güzel ve pratik okul saç modelleri ve yapılışlarını izleyerek siz de tarzınızı yenileyebilirsiniz.


Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden araştırarak öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

15 Kasım 2016
122
Keçeden Neler Yapılır?

Keçeden Neler Yapılır?

12 Nisan 2017
60
İpek Eşarp Nasıl Yıkanır?

İpek Eşarp Nasıl Yıkanır?

12 Aralık 2016
96
Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

28 Şubat 2017
228
Doğum Sancısı Nasıldır?

Doğum Sancısı Nasıldır?

14 Kasım 2016
167