Harika Bir Kış Tatili için Gidilecek 5 Yer

En Doğru Bebek Emzirme Yöntemleri

Bilişim Suçları Hakkında Aklınızı Karıştıran 3 Soru

Kolay Pratik Okul Saç Modelleri ve Yapılışları

İyi Bir Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Dekorasyon 10 Ocak 2017
41

Hayatınızın önemli bir bölümü iş yerinde geçiyor. İş yerinde yaşadığımız stres ve iş hayatının getirdiği yükler insanı fiziksel ve ruhsal yorgunluğa itebiliyor. Ofis dekorasyonu bu sebeple önem kazanmaktadır.

Çalışma verimliliği ile doğrudan etkili olan ofis dekorasyonu fikirlerine gelin beraber bakalım.

Ofis dekorasyon önerileri

Masa konumunu ayarlamak ofis dekorasyonu için en önemli işlerdendir. Masanın konumu, mümkünse sol taraftan ışık alacak şekilde düzenlenmelidir. Bu sayede yazı yazarken kalemin gölgesi sizi rahatsız etmez.

Ofis dekorasyon nasıl yapılır

Ofiste kullanacağınız kanepelerin rahat olması, misafirlerinizle yapacağınız görüşmelerin de olumlu neticelenmesini sağlayacaktır. Sıkıcı ve rahatsız edici bir kanepede kimse çok fazla oturmak istemez.

Çok fazla hareket gerektiren ve stresli işlere sahip olan ofis çalışanları ofis dekorasyon için ayakaltında fazla aksesuar kullanmamalıdır. Bu aksesuarlar kazalara neden olabilir.

Ofis dekorasyonu için kullanılan fazla eşya, gözü yoracağı gibi çalışma hayatını da etkileyecektir. Ofis duvarları için seçeceğiniz renkler de önemlidir.

Ofisinizde saldırgan ve uyarıcı bir his oluşturacak kırmızı renk ile uykunuzu getirecek turuncu rengi kullanmanız doğru olmaz. Bu renkler yerine özellikle pastel renklerin kullanılması iş verimliliği açısından daha etkili olacaktır.

Ofis dekorasyonunda iş verimliliğini etkileyen önemli ayrıntılardan biri de ofisin aydınlatma sistemidir. Genellikle iyi ışık alan ofislerde çalışma düzeni daha iyidir.

Loş ışıkların olması ve iyi aydınlatılmamış ofislerdeki çalışanların istekleri düşmektedir. Gözü yormayan, yeterli ve iyi bir açı ile elde edilmiş ışıklar, ofis çalışanlarını rahatlatacaktır.

Ofis dekorasyon ürünleri

Ofis dekorasyonu için abartıya kaçmayan ancak şıklık ve işlevselliğin ön plana çıktığı ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun için aslında her gün kullandığımız ofis ürünlerinin daha işlevsel ve şık görünüme sahip olanlarını tercih edebiliriz.

Örneğin eşyalarımızı asmak için kullandığımız askıları çok farklı şekilde ( ağaç dalı gibi ) tercih edebiliriz. Aynalar, biblolar, duvar stickerları, tablolar, farklı duvar saatleri ofis içinde çokça kullanılan ürünlerdir.

Ofis dekorasyonu örnekleri

Ofis dekorasyon örneklerini incelerken ofisinizin büyüklüğü, çalışan kişi sayısı, kullanılan masa sayısı gibi ana parametreler ofis dekorasyonu için belirleyici olacaktır.

Bunlar düşünülmeden oluşturulmaya kalkılan dekorasyonlardan doğru sonuç almak mümkün değildir.

Sizler için derlediğim örnek ofis dekorasyonlarına aşağıdaki görsellerden bakabilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden araştırarak öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

11 Aralık 2016
251
Doğum Sancısı Nasıldır?

Doğum Sancısı Nasıldır?

14 Kasım 2016
161
Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

23 Şubat 2017
140
1 Günde Grip Nasıl Geçer?

1 Günde Grip Nasıl Geçer?

12 Kasım 2016
653
Kış Diyeti Nasıl Yapılır?

Kış Diyeti Nasıl Yapılır?

19 Aralık 2016
36
Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

27 Şubat 2017
67